Leverkusen otočil derby s Kolínem, Král asistoval při výhře Schalke

Aktualizováno 9. 11. 2022 22:35
Fotbalisté Leverkusenu ve 14. kole německé ligy otočili derby s Kolínem nad Rýnem a po výsledku 2:1 poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou. Reprezentační útočník Adam Hložek odehrál za Bayer 59 minut, jeho spoluhráč Patrik Schick kvůli zranění opět v nominaci chyběl. Záložník Alex Král pomohl gólovou asistencí k domácímu vítězství Schalke 1:0 nad Mohučí.
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen | Foto: Reuters

Leverkusen v neděli deklasoval 5:0 Union Berlín, na hřišti rivala ale nezačal dobře a po půlhodině prohrával po Schmitzově trefě. Kouč Xabi Alonso zareagoval po pauze vystřídáním tří hráčů včetně Hložka a změny se mu brzy vyplatily. V 65. minutě vyrovnal tečovanou střelou z přímého kopu nový muž na hřišti Amiri a o šest minut později dokonal obrat Diaby.

Bayer se posunul v tabulce na 13. místo o dva body za dnešního soupeře. Kolín nevyhrál čtvrtý soutěžní duel v řadě, naposledy uspěl v Evropské konferenční lize na hřišti Slovácka.

Král i ve třetím utkání po vedením nového kouče Thomase Reise odehrál plný počet minut a pomohl poslednímu týmu bundesligy ke druhé výhře v sezoně. V desáté minutě vyslal český záložník dlouhý pas za obranu na Teroddeho, jenž si po šikovném zpracování bez problémů připsal třetí gól v ligovém ročníku. Schalke bodovalo po sedmi zápasech a je bod za předposlední Bochumí.

Poprvé od 2. října se objevil v zahajovací jedenáctce Hoffenheimu obránce Pavel Kadeřábek, neprožil ale vydařený návrat do sestavy. Jeho tým prohrával ve Frankfurtu po půlhodině o tři branky a manko už nedokázal smazat. Kadeřábek byl v poločase vystřídán, Eintracht vyhrál nakonec 4:2 a je čtvrtý.

Na druhé místo se o skóre posunul Union Berlín domácí remízou 2:2 s Augsburgem, Freiburg totiž prohrál 1:3 v Lipsku.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 1:2 (30. Schmitz - 65. Amiri, 71. Diaby), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 4:2 (6. Sow, 8. Kolo Muani, 29. Ebimbe, 56. Lindström - 38. Baumgartner, 46. Kabak), Lipsko - Freiburg 3:1 (55. Simakan, 56. Nkunku, 77. Forsberg z pen. - 66. Kübler), Schalke - Mohuč 1:0 (10. Terrode), Union Berlín - Augsburg 2:2 (7. Becker, 22. Behrens - 9. a 39. Niederlechner).

1. Bayern Mnichov 14 9 4 1 46:13 31
2. Union Berlín 14 8 3 3 23:16 27
3. Freiburg 14 8 3 3 21:16 27
4. Eintracht Frankfurt 14 8 2 4 31:23 26
5. Lipsko 14 7 4 3 28:20 25
6. Dortmund 14 8 1 5 23:17 25
7. Brémy 14 6 3 5 24:25 21
8. Wolfsburg 14 5 5 4 22:19 20