Chorý konečně dostal od Vrby šanci. A Vyškovu nasázel čtyři góly

11. 10. 2018 18:09
Viktoria Plzeň v MOL Cupu senzaci nepřipustila, ve Vyškově vyhrála 1:5 a postoupila do osmifinále soutěže. O čtyři branky se postaral Tomáš Chorý, který poprvé v sezoně dostal šanci od trenéra Pavla Vrby v základní jedenáctce.
Fotbalisté Plzně jsou v osmifinále českého poháru i díky hattricku Tomáše Chorého | Foto: Tomáš Liška

Vyškov - Fotbalisté Plzně ve třetím kole MOL Cupu zvítězili na hřišti třetiligového Vyškova 5:1 a postoupili do osmifinále. Čtyři góly vstřelil Tomáš Chorý, za úřadujícího mistra se jednou trefil i další útočník Jakub Řezníček. "Jsem určitě spokojený. Možná těch gólů mohlo být i více, ale čtyři jsem v mistrovském zápase ještě nedal, takže super," řekl pro klubový web Chorý.

Plzeňští nastoupili v domácím poháru v netradiční základní sestavě a rozestavení 3-5-2 se třemi stopery. Poprvé v sezoně za A-tým hráli obránce Hájek a záložník Bucha, který přišel v létě z pražské Slavie. "Chtěli jsme, aby dostali prostor i ti hráči, kteří hrají méně. I proto jsme sáhli k tomuto rozestavení," vysvětlil Vrba.

Favorité otevřeli skóre už v páté minutě, kdy Chorý potrestal nepovedený odkop brankáře Sovy. Za dvacet minut si vysoký plzeňský útočník pohrál s vyškovskou obranou a zvýšil na 2:0. Na konci první půle Chorý dokonal hattrick po přihrávce Petržely, jenž předtím ještě připravil třetí branku pro Řezníčka.

"Ze začátku byl soupeř namotivovaný a hodně do nás chodil. Nás pak uklidnila první chyba gólmana, kdy jsme vstřelili gól na 1:0. Po něm jsme se chytli, rychle přidali další góly a zápas už kontrolovali," uvedl Chorý.

Rozjetý bývalý hráč Olomouce se ve 49. minutě po individuální akci a kličce gólmanovi prosadil počtvrté. O chvíli později snížil Vintr po chybě plzeňské obrany.

"Je důležité, že jsme zápas zvládli. V poločase to bylo 4:0 a o postupu bylo v podstatě rozhodnuto. Po páté brance jsme ubrali na můj vkus až moc, ale utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou," prohlásil Vrba.

Západočeši venku uspěli po sérii tří soutěžních porážek, během níž prohráli se Slavií (0:4), Jabloncem (0:3) a s AS Řím v Lize mistrů (0:5).

3. kolo fotbalového poháru MOL Cupu:

MFK Vyškov - Viktoria Plzeň 1:5 (0:4)

Branky: 55. Vintr - 5., 24., 45. a 49. Chorý, 28. Řezníček. Rozhodčí: Vojkovský - Batík, Dohnálek.

Sestava Plzně: Hruška - Pernica, Hubník, Hájek - Petržela (67. Ekpai), Procházka, Bucha, Havel - Čermák - Chorý, Řezníček. Trenér: Vrba.