Vyšehrad asi do FNL, hrál by na Žižkově. Střížkov do přeboru

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 6. 2015 13:00
Do Fotbalové národní ligy by z České fotbalové ligy měly patrně postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu. Střížkovská Bohemka míří do přeboru
Do druhé nejvyšší soutěže by z ČFL měly postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu
Do druhé nejvyšší soutěže by z ČFL měly postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Definitivní to ještě není, finální razítko Fotbalové asociace ČR zatím na všech těch přesunech mezi soutěžemi schází.

Ale s velkou pravděpodobností se nováčky příštího ročníku Fotbalové národní ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže, stanou Jiskra Domažlice a Slavoj Vyšehrad. A to jako postupující z České fotbalové ligy (ČFL), zatímco z Moravy půjde nahoru Sigma Olomouc B.

Za prvé je totiž samozřejmě zapotřebí nahradit sestupující (Most a Kolín), za druhé pak najít náhradu za Viktorii Žižkov, která nedostala pro příští ročník FNL licenci.

Právo postupu z ČFL vybojoval tým Bohemians Praha, působící na Střížkově. Jenže ten ho podle dostupných zpráv odmítl.

Kapr půjde s klubem do přeboru

Proto byly osloveny celky na druhé a třetí pozici konečné tabulky ČFL, tedy Domažlice a Vyšehrad. A oba tyto kluby o postup zájem projevují.

"Ještě to není uzavřené, zavolejte později odpoledne," říká Tomáš Bárta, ředitel oddělení profesionálních soutěží Fotbalové asociace ČR.

Na Střížkově už je ale podle všeho jasno. "Majitel klubu (Karel Kapr - pozn. red.) už podepsal odhlášení soutěže. Bohemians Praha budou hrát v příštím ročníku pražský přebor. Proč? To bych nechtěl vysvětlovat místo majitele," říká manažer střížkovského klubu Michal Dyml.

S Karlem Kaprem se zatím redakci Aktuálně.cz spojit nepodařilo.

V Domažlicích, kde klub funguje víceméně jako farma Viktorie Plzeň, ale o postup zájem mají. V trenérském týmu by tam měl působit Pavel Horváth.

A také Slavoj Vyšehrad se šance hrát druhou nejvyšší soutěž nebojí. Nastupoval by k ní na stadionu Viktorie Žižkov. "Máme už o tom s městskou částí Praha 3 uzavřenou dohodu," potvrdil Jaroslav Klíma, prezident Slavoje Vyšehrad.

"Pokud to klapne a budeme hrát opravdu druhou ligu, určitě budeme kádr výrazně posilovat," dodává Klíma.

A co bude s Viktorkou Žižkov?

Na žižkovském stadionu v Seifertově ulici hrávala svoje zápasy stabilně Viktoria. Jenže stadion včetně zázemí postupně odprodala městské části. A teď jí dlouhodobě dluží za nájem, klub Viktoria Žižkov byl proto ze stadionu vypovězen.

A z ekonomických důvodů nedostal ani licenci potřebnou pro start v příštím ročníku FNL. Není tajemstvím, že Viktoria zůstávala dlužna hráčům a dlouhodobě i dalším pracovníkům klubu.

Co bude s Viktorií Žižkov dál, je nejasné. Majitel klubu Luděk Vinš je v cizině, deníku Aktuálně.cz se s ní m v posledních týdnech navzdory několika pokusům nepodařilo spojit.

Spekuluje se o tom, že by se Viktoria Žižkov mohla uchýlit na hřiště na hoře Vítkově (více zde).

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 20 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy