reklama
 
 

Výprodej v Berlíně. Pryč půjdou i Hubník s Drobným

19. 3. 2010 10:30
Brankář Drobný má už nabídky na další angažmá

Berlín/Praha - Z německé Bundesligy zřejmě zmizí jediný tým z hlavního města. Hertha Berlín se trápí a už se pomalu smiřuje se sestupem do druhé nejvyšší soutěže. A to znamená, že se rozloučí s některými hráči.

Mezi těmi, kteří v čím dál reálnějším případě sestupu odejdou, je i česká dvojice Jaroslav Drobný a Roman Hubník.

"Pokud se Hertha nezachrání, tak půjdou jinam," řekl deníku Aktuálně.cz jejich agent Pavel Zíka ze společnosti Sport-Invest.

Vypadá to, že si už opravdu mohou balit kufry. Tým z německé metropole se dál potácí na posledním místě Bundesligy a od šestnácté pozice, která zaručuje alespoň baráž, ho dělí osm bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát osm kol a Herthu navíc čekají soupeři z čela tabulky jako Bayern Mnichov či Leverkusen.

Čtěte dále: Robben dvěma góly v závěru poslal Bayern zpět do čela

Pozice českých fotbalistů v týmu je docela zvláštní.

O Drobného je zájem

Gólman Drobný si v Berlíně zvykl, stal se velkou oporou ambiciózního klubu a fanoušci si jej oblíbili.

Díky Herthě si zahrál i na evropské scéně a nakoukl do české reprezentace, kde v pozici dvojky nahradil Daniela Zítku. Jenže teď mu končí v klubu smlouva a sám řekl, že do nižší soutěže nechce.

"Předpokládám, že i kdyby se zachránili, tak by nedošlo k prodloužení kontraktu," konstatoval Zíka s tím, že o českého brankáře je zájem. "Už teď máme tři nabídky, ale vše budeme řešit až po sezoně," dodal manažer.

Kdysi po třicetiletém gólmanovi pokukoval i Bayern Mnichov, nyní se mluví hlavně o přestupu do Stuttgartu, kde v létě pravděpodobně skončí už čtyřicetiletý veterán Jens Lehmann.

Hubník jen hostuje

Do Herthy přišel v zimě další český fotbalista a rovněž on se musí smířit s tím, že z ní zase brzy odejde.

Obránce Roman Hubník stejně jako ve Spartě, tak i v Německu jen hostuje z FK Moskvy. Hostování se mělo změnit na přestup v případě, když pětadvacetiletý stoper potvrdí formu a pomůže týmu k záchraně.

S prvním neměl olomoucký odchovanec problém, po malém zranění se hned zabydlel v základní sestavě a stejně jako Drobného i jeho výkony hodnotí uznávaný magazín Kicker dobrými známkami, obvykle nejlepšími z Herthy. Ale záchrana se stejně vzdaluje.

"Chtěl si zahrát Bundesligu, byl to jeho sen a myslím, že ani teď toho nelituje. Takové angažmá může být dobrou přestupní stanicí," poznamenal Zíka.

Sestup už očekávají i příznivci Herthy, kteří se s ním však nehodlají jen tak smířit. Desítky naštvaných fanoušků po sobotní domácí porážce v klíčovém zápase s Norimberkem vběhly na plochu Olympijského stadionu. 

autor: Martin Jůzek | 19. 3. 2010 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama