Vyprodáno zřejmě nebude. Palermo je však opatrné

Ivo Pospíšil
16. 9. 2010 16:05
Nechceme Spartu podcenit, tvrdí Massimo Maccarone
Ani Palermo nezažívá úspěšný úvod sezony
Ani Palermo nezažívá úspěšný úvod sezony | Foto: Reuters

Praha - Prapor českých zástupců v evropských soutěžích drží už jen pražská Sparta, která ve čtvrtek od 19.00 hodin přivítá v úvodním zápase Evropské ligy na svém hřišti italské Palermo.

Vyprodáno zřejmě nebude, vedení týmu ve středu přiznalo, že bylo prodáno kolem 12 000 lístků a velká návštěva se neočekává ani ze Sicílie. S místním celkem by totiž mělo dorazit zhruba jen několik stovek skalních příznivců.

Čtěte také:
Sparta chce žít v EL postupový sen. Palermu navzdory
Sparta rozjela akci. Z Řepky bude vzorný gentleman

I jejich hráči si dobře uvědomují, jak je start do soutěže důležitý. Jedná se prakticky o přímý boj týmů, které by spolu měli svést boj o druhé postupové místo. Papírovým favoritem skupiny F je moskevský CSKA, který pro změnu hraje se švýcarským Lausanne.

"Je to pro nás rušný týden, pokud ale hrajeme evropské poháry, musíme si na takovýto program zvyknout," přiznal na oficiálních stránkách klubu koučl Delio Rossi.

Jeho tým má za sebou nepříliš vydařený víkendový zápas v domácí Serii A. Na hřišti Brescie prohrál 2:3 a po dvou odehraných kolech má jen jeden bod.

Čeká nás těžký zápas, ví Maccarone

"Nezapomínejme ale, že je teprve začátek sezony. My máme v kádru několik změn, a proto jsou naše výkony trochu nevyrovnané. Někteří hráči se prostě ještě zapracovávají," vysvětluje a dodává.

"To Sparta má dobře sestavený tým, vždyť hrála i o Ligu mistrů."

Opatrně před zápasem hovoří i jedna z hvězd sicilského týmu, útočník Massimo Maccarone.  

"Všichni moc dobře víme, jak se tým loni snažil, abych mohl tuto soutěž hrát. Soupeře proto nyní rozhodně nepodceníme," tvrdí bývalý hráč Sieny nebo anglického Middlesbrough.

"Dobrý výsledek by nám mohl před dalšími zápasy psychicky pomoci. Bude to ale těžký zápas. Sparta je velmi dobře připravná a má ve svých řadách několik skvělých individualit," uzavřel Maccarone.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Exprimátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy