Vyprodáno zřejmě nebude. Palermo je však opatrné

Ivo Pospíšil
16. 9. 2010 16:05
Nechceme Spartu podcenit, tvrdí Massimo Maccarone
Ani Palermo nezažívá úspěšný úvod sezony
Ani Palermo nezažívá úspěšný úvod sezony | Foto: Reuters

Praha - Prapor českých zástupců v evropských soutěžích drží už jen pražská Sparta, která ve čtvrtek od 19.00 hodin přivítá v úvodním zápase Evropské ligy na svém hřišti italské Palermo.

Vyprodáno zřejmě nebude, vedení týmu ve středu přiznalo, že bylo prodáno kolem 12 000 lístků a velká návštěva se neočekává ani ze Sicílie. S místním celkem by totiž mělo dorazit zhruba jen několik stovek skalních příznivců.

Čtěte také:
Sparta chce žít v EL postupový sen. Palermu navzdory
Sparta rozjela akci. Z Řepky bude vzorný gentleman

I jejich hráči si dobře uvědomují, jak je start do soutěže důležitý. Jedná se prakticky o přímý boj týmů, které by spolu měli svést boj o druhé postupové místo. Papírovým favoritem skupiny F je moskevský CSKA, který pro změnu hraje se švýcarským Lausanne.

"Je to pro nás rušný týden, pokud ale hrajeme evropské poháry, musíme si na takovýto program zvyknout," přiznal na oficiálních stránkách klubu koučl Delio Rossi.

Jeho tým má za sebou nepříliš vydařený víkendový zápas v domácí Serii A. Na hřišti Brescie prohrál 2:3 a po dvou odehraných kolech má jen jeden bod.

Čeká nás těžký zápas, ví Maccarone

"Nezapomínejme ale, že je teprve začátek sezony. My máme v kádru několik změn, a proto jsou naše výkony trochu nevyrovnané. Někteří hráči se prostě ještě zapracovávají," vysvětluje a dodává.

"To Sparta má dobře sestavený tým, vždyť hrála i o Ligu mistrů."

Opatrně před zápasem hovoří i jedna z hvězd sicilského týmu, útočník Massimo Maccarone.  

"Všichni moc dobře víme, jak se tým loni snažil, abych mohl tuto soutěž hrát. Soupeře proto nyní rozhodně nepodceníme," tvrdí bývalý hráč Sieny nebo anglického Middlesbrough.

"Dobrý výsledek by nám mohl před dalšími zápasy psychicky pomoci. Bude to ale těžký zápas. Sparta je velmi dobře připravná a má ve svých řadách několik skvělých individualit," uzavřel Maccarone.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy