Vydra se trefil, Skalák nahrával. Jejich týmy v druhé anglické lize vyhrály

5. 4. 2016 23:22
Útočník Matěj Vydra dal třetí gól v této sezoně druhé anglické fotbalové ligy, Jiří Skalák, který přihrál na oba góly Brightonu.
Matěj Vydra.
Matěj Vydra. | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - Útočník Matěj Vydra dal třetí gól v této sezoně druhé anglické fotbalové ligy a přispěl k vítězství Readingu nad Nottinghamem 2:1. Stejnou výhru vybojovali fotbalisté Brightonu na hřišti Birminghamu a velkou zásluhu na tom měl Jiří Skalák, který přihrál na oba góly vítězů.

Vydra, který nedávno svým gólem zařídil české reprezentaci remízu 1:1 v přípravném utkání ve Švédsku, skóroval v druhé anglické lize poprvé od konce listopadu. Střelou do levého horního rohu vyrovnal v 68. minutě pár minut po svém příchodu na hřiště. Spravil si chuť po sobotním zápase s Boltonem, v němž neproměnil penaltu.

Skalák nastoupil v základní sestavě Brightonu, který usiluje o postup do Premier League. Po dnešní výhře snížil na dva body manko na vedoucí Burnley, které jen remizovalo 0:0 s Cardiffem. Brighton v Birminghamu od 16. minuty prohrával, ale pak se po Skalákových centrech prosadili hlavou Goldson a Dunk.

Anglická druhá fotbalová liga - 40. kolo:

Birmingham - Brighton 1:2, Brentford - Bolton 3:1, Bristol - Rotherham 1:1, Burnley - Cardiff 0:0, Derby - Hull 4:0, Ipswich - Charlton 0:0, Leeds - QPR 1:1, Middlesbrough - Huddersfield 3:0, MK Dons - Wolverhampton 1:2, Preston - Fulham 1:2, Sheffield Wednesday - Blackburn 2:1, Reading - Nottingham 2:1 (za domácí první gól Vydra).

1. Burnley 40 21 14 5 63:33 77
2. Middlesbrough 39 23 7 9 54:25 76
3. Brighton 40 20 15 5 56:38 75
4. Hull 39 20 9 10 54:27 69
5. Sheffield Wednesday 40 18 14 8 59:37 68
6. Derby 40 18 13 9 56:37 67
7. Cardiff 40 16 15 9 51:42 63
8. Ipswich 40 16 12 12 46:44 60