Vydra: Ochranka nás musela odtáhnout, jinak by nás ušlapali

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 5. 2013 1:30
Matěj Vydra a Daniel Pudil z Watfordu prožili v neděli nejbláznivější zápas v kariéře.
Matěj Vydra prožil v neděli v zápase s Leicesterem nejbláznivější zápas kariéry.
Matěj Vydra prožil v neděli v zápase s Leicesterem nejbláznivější zápas kariéry. | Foto: watfordfc.com

Londýn - Matěj Vydra a Daniel Pudil z Watfordu prožili v neděli nejbláznivější zápas v kariéře.

Se svým klubem se v semifinálové odvetě play off druhé anglické ligy nejprve ocitli na pokraji vyřazení, když soupeř z Leicesteru zahrával v 97. minutě penaltu.

Pokutový kop ale neproměnil a z protiútoku vstřelil Watford "postupový" gól na 3:1.

České krajánky zaplavila neskutečná euforie a věří, že s týmem zvládnou i poslední krok a 27. května ve Wembley v rozhodujícím duelu oslaví postup do Premier League.

"Takový scénář by snad nikdo ani nevymyslel k filmu. Během 30 vteřin se všechno úplně otočilo. Tohle je zážitek, jaký se člověku nevymaže z hlavy do smrti," uvedl Pudil na webu svého agenta Ondreje Chovance.

Vydra: Nejhorší penalta v dějinách

I Vydra zažíval těžko popsatelné pocity. "Když jsme dali ten gól, prostě konec. Tma, euforie. Něco nepopsatelného," líčil reprezentační útočník, který přispěl k postupu dvěma góly.

Přitom když v 96. minutě odpískal rozhodčí proti Watfordu penaltu, cítili čeští hráči opačné pocity, především ale velkou křivdu.

"Byl jsem strašně vytočený. Chtěl jsem odejít do kabiny. Tohle snad byla nejhorší odpískaná penalta v dějinách," uvedl Vydra. "Na tu penaltu jsem se pak ani nedíval. Pomalu jsem ani nevěděl, že je protiútok," doplnil.

Také Pudil se podivoval, že sudí za přifilmovaný pád nařídil penaltu.

"Cítil jsem obrovskou křivdu. Ale říkal jsem si, že se nám to musí vrátit za ten poslední smolný zápas ligy s Leedsem, který nás připravil o přímý postup. A za ty křivdy napáchané proti nám v celé sezoně," řekl Pudil.

"Včerejšek byl vrchol. To, že penaltu nedal, byla pomoc od toho nahoře za celou sezonu, protože my bychom si vypadnout nezasloužili," tvrdil Pudil.

Pudil: Fandy jsme tlačili na tribunu

Poté, co Troy Deeney vstřelil třetí branku, vběhli na trávník rozradostnění fanoušci.

"Bylo to snad tisíc lidí, ale pomáhali jsme je dostat zpátky, protože ještě nebyl konec. Báli jsme se, aby nebyl průšvih. Pak se ještě chviličku hrálo a naběhli na plac znovu," řekl Pudil.

"Ochranka nás musela odtáhnout do kabiny, protože by nás snad ušlapali. Fanoušci byli stejně jako my v extázi," doplnil Vydra.

Vedle senzačního postupu mu udělala radost i vlastní střelecká potence, dvěma zásahy rázně utnul čtrnáctizápasové čekání na gól. Především první branka z 15. minuta byla výstavní, když z úhlu volejem trefil míč k tyči.

"Ani jsem v tu chvíli nevěděl, jestli mi balon skočil, nebo ne. Křápnul jsem do něj a bylo to tam. Jednou to takhle dával Van Persie, tak jsem to od něj okoukal," řekl jednadvacetiletý Vydra.

Vydra: Jako bych se znovu narodil

Gól mu prý psychicky hodně pomohl, ale dobrou formu cítil už před zápasem. "Cítil jsem se tak dobře, jako bych se znovu narodil. Věřil jsem, že už nějaký gól dám a hlavně, že postoupíme," uvedl Vydra.

Spolu s Pudilem věří, že Watford svou cestu soutěží dotáhne k postupu a 27. května uspěje ve finále ve Wembley. "Po tomhle si na finále strašně věříme. Máme dva týdny, abychom se co nejlíp nachystali," uvedl Vydra.

O postup do Premier League si Watford zahraje s Crystalem Palace, který vyřadil Brighton. Pudil se však na soupeře neohlíží.

"Když budeme hrát jako proti Leicesteru, porazíme každého," uvedl Pudil. Proti Leicesteru zůstal mezi náhradníky, ve finále už by ale neměl chybět.

"Byl jsem docela pokopaný a trenér Zola mi po zápase řekl, že mě chtěl šetřit na finále," doplnil.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy