Vydra dvěma góly zajistil Watfordu výhru. Dal už 14 branek

12. 1. 2013 18:45
Matěj Vydra už v této sezoně vstřelil za Watford čtrnáct gólů
Matěj Vydra už v této sezoně vstřelil za Watford čtrnáct gólů | Foto: watfordfc.com

Londýn - Český fotbalový reprezentant Matěj Vydra rozhodl v druhé anglické lize dvěma góly o výhře Watfordu 2:1 nad Middlesbrough.

Dvacetiletý útočník potvrdil svou výbornou střeleckou formu a v sezoně si polepšil na čtrnáct branek.

Vydra, který se ve třech z posledních čtyř ligových zápasů trefil pokaždé dvakrát, se v Middlesbrough poprvé prosadil v nastavení prvního poločasu.

Kmenový hráč italského Udine pak v 83. minutě pojistil vedení druhým zásahem, v nastaveném čase už jen snížil domácí Scott McDonald.

Watford si upevnil šesté místo

Vydra odešel ze hřiště v 89. minutě, celý zápas odehrál v dresu vítězů český krajní obránce Daniel Pudil.

Watford napravil poslední dvě porážky s Charltonem a Manchesterem City v Anglickém poháru a v novém roce poprvé uspěl.

Tým trenéra Gianfranka Zoly v tabulce zůstává po 27. kole na šestém místě, ale má jeden zápas k dobru.

Middlesbrough - Watford 1:2 (oba góly hostů Vydra), Barnsley - Leeds 2:0, Bolton - Millwall 1:1, Brighton - Derby 2:1, Bristol - Leicester 0:4, Burnley - Crystal Palace 1:0, Cardiff - Ipswich 0:0, Charlton - Blackpool 2:1, Huddersfield - Birmingham 1:1, Nottingham - Peterborough 2:1, Hull - Sheffield Wednesday 1:3.

1. Cardiff 27 18 3 6 48:29 57
2. Hull 27 15 4 8 38:30 49
3. Leicester 27 14 5 8 48:23 47
4. Crystal Palace 27 13 8 6 50:35 47
5. Middlesbrough 27 15 2 10 47:38 47
6. Watford 26 13 4 9 49:37 43
7. Millwall 27 11 8 8 40:36 41
8. Brighton 26 10 10 6 37:27 40