Všechno je otevřené! Barcelona i Bayern jen remizovaly

FOTO Dramatická čtvrtfinále: Guardiola šílel, Neymar slavil
Tady Bastian Schweinsteiger ještě zářil úsměvem, když proti Manchesteru United vyrovnával na 1:1.
Na konci zápasu už moc důvodů k radosti neměl.
Po tomto zákroku na Rooneyho putoval po druhé žluté kartě do sprch.
Rozhodčímu se snažil vysvětlit, že trefil míč...
1. 4. 2014 22:33
Obě první čtvrtfinálová utkání mezi Manchesterem United a Bayernem a mezi Barcelonou a Atléticem Madrid skončila remízou 1:1.

Barcelona/Manchester - Odvety čtvrtfinálových utkání Ligy mistrů ještě budou pořádně dramatická. První duely mezi fotbalisty Manchesteru United a Bayernu Mnichov a mezi Barcelonou a Atléticem Madrid skončily remízou 1:1.

Bayern navíc dohrával zápas bez vyloučeného Schweinsteigera, který si tak nezahraje odvetu. Utkání jsme sledovali online ZDE.

United na domácím hřišti vedli po gólu Vidiče, ale v 67. minutě právě Schweinsteiger vyrovnal.

Na Nou Campu šli naopak do vedení hosté po bombě Diega, v 71. minutě Neymar srovnal účet a zmírnil pro Barcelonu následky do odvety.

Rooney vyřadil Schweinsteigera pro odvetu

Obhájce trofeje Bayern měl od úvodu převahu, ale první velkou šanci si vypracoval až po půlhodině hry. Povedenou střelu Robbena však vytěsnil brankář De Gea. Pět minut před pauzou se ještě více blýskl hostující gólman Neuer, který zlikvidoval Welbeckův lob po samostatném úniku.

V první pětačtyřicetiminutovce sice měl německý mistr osmdesátiprocentní držení míče, ale v 58. minutě otevřel skóre Manchester. Po rohovém kopu se hlavou prosadil nepokrytý kapitán Vidič.

Radost domácích na stadionu Old Trafford vydržela jen devět minut, než po přiklepnutí střídajícího Mandžukiče vyrovnal tvrdou střelou Schweinsteiger.

Ten však musel ze hřiště předčasně, protože v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě za faul na Rooneyho. Krátce předtím ještě těsně minul branku aktivní Robben. Bayernu skončila série osmi venkovních výher v LM.

Villa se Barceloně předvedl

Barcelona i Atlético už v první půlhodině přišly o zraněné klíčové hráče. Z domácího týmu odstoupil stoper Piqué, nuceně ze hřiště poté musel i nejlepší střelec hostů Diego Costa.

V úvodním poločase premiérového evropského souboje španělských rivalů byl vidět útočník Atlética Villa. Bývalý hráč Barcelony nejprve na začátku těsně přestřelil branku a pak dalekonosnou ranou protáhl gólmana Pinta.

Madridskému lídrovi španělské ligy se povedl vstup do druhého poločasu a v 56. minutě se ujal vedení. Costův náhradník Diego na pravé straně napřáhl a krásně trefil horní růžek.

Barcelona odpověděla v 71. minutě. Iniesta našel povedeným pasem za obranu Neymara a brazilský útočník zakončil přesnou střelou na zadní tyč.

Katalánci v závěru mohli ještě utkání otočit, ale hosty podržel brankář Courtois. Belgická reprezentační jednička se zaskvěla proti ráně Iniesty i přímému kopu Messiho. Duel Barcelony s Atléticem tak počtvrté za sebou skončil remízou.

Úvodní čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (0:0)

Branky: 71. Neymar - 56. Diego. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Alba, Iniesta - Koke, Gabi, Arda Turan, Juanfran, Diego, Sosa. Diváci: 79.941.

Barcelona: Pinto - Alves, Piqué (12. Bartra), Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fábregas (68. Sánchez) - Neymar, Messi, Iniesta. Trenér: Martino.

Atlético: Courtois - Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luís - Gabi, Tiago - Arda Turan (78. C. Rodríguez), Villa (71. Sosa), Koke - Diego Costa (29. Diego). Trenér: Simeone.

Manchester United - Bayern Mnichov 1:1 (0:0)

Branky: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Valencia - Schweinsteiger, Mandžukič, Martínez. ČK: 90. Schweinsteiger. Diváci: 75.199.

Manchester: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidič, Büttner (74. Young)- Fellaini, Carrick, Giggs (46. Kagawa) - Valencia, Rooney, Welbeck (85. Hernández). Trenér: Moyes.

Bayern: Neuer - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Müller (63. Mandžukič). Trenér: Guardiola.