Vršovická válka pro Slavii, v Ďolíčku rozhodl gól Necida

Kruté derby. Slavia posadila Bohemku hrobníkovi na lopatu
Litevská posila Bohemians Mantas Kuklys (10) si možná právě v hlavě přehrává aktuální tabulku, v níž jsou Klokani po porážce 0:1 na posledním místě se ztrátou dvou bodů na životadárnou 14. příčku.
Ani klokan, legendární maskot Bohemians, neměl moc důvodů k radosti.
Zato "protekční spratek" Pavel Novotný byl jako skalní fanoušek Slavie u vytržení.
Fanoušci Slavie slavili vítězství skoro jako titul, vždyť tím "sešívaní" nastoupili cestu k záchraně.
27. 4. 2014 22:05
Brno celý zápas prohrávalo s Mladou Boleslaví, ale v nastaveném čase vybojovalo důležitý bod.

Praha - Fotbalisté pražské Slavie udělali výrazný krok k záchraně v Gambrinus lize. Svěřenci Alexe Pastoora ovládli vršovické derby a ve vyprodaném Ďolíčku zvítězili nad domácími Bohemians těsně 1:0.

Utkání rozhodl v prvním poločase pohotovou střelou útočník sešívaných Tomáš Necid. Slavia se díky výhře posunula ze šestnácté na dvanáctou pozici. Bohemians klesli na úplně dno ligy, s dvoubodovou ztrátou na záchranu.

Zápas jsme sledovali živě ZDE.

"Chybělo nám víc klidu. Byli jsme hodně nervózní už od začátku," uvedl po utkání trenér Bohemky Luděk Klusáček. Slávisté triumfovali na stadionu svého pražského rivala poprvé od srpna 1999.

Hosté začali lépe. Ve čtvrté minutě se do šance dral Vošahlík, ale v poslední chvíli ho o míč připravil Cseh. Po čtvrthodině hry však klokani doplatili na liknavost v obraně. Na levé straně nepokryli Vošahlíka, který odcentroval po zemi na osamoceného Necida, který levačkou z první trefil přesně k tyči. Ex-reprezentant se trefil podruhé po návratu do české ligy.

Slavia se po brance stáhla do obrany a domácí při hře "do plných" nebyli schopni nic vymyslet. Ve 36. minutě pálil zpoza pokutového území Hora, ovšem Černý byl připraven. Na druhé straně si Havránek poradil s přízemním pokusem Juhara.

Ve druhé půli měli domácí výraznou územní převahu, ve finální fázi však byli naprosto neškodní. Bartek pálil nad, Lietava trefil boční síť, Brabec se z dálky pouze zastřeloval. Největší šanci měli Bohemians v 76. minutě, kdy střídající Litevec Kuklys mířil z dobré pozice těsně vedle.

Slavia nakonec těsný náskok udržela a ukončila sérii pěti kol bez vítězství. Po pěti ligových utkáních také naplno bodovala venku.

Brno udělalo další krok k záchraně

Celý zápas prohrávali, ale nakonec vydřeli důležitý bod. Fotbalisté Brna udělali další krok k záchraně v Gambrinus lize, když na domácí půdě remizovali s Mladou Boleslaví 1:1.

Hosté vedli od 16. minuty, kdy se trefil Zahustel. Jenže ve druhé minutě nastaveného času Středočechům sebral dva body střídající Šumbera.

Svěřenci Karla Jarolíma si přesto pojistili třetí místo v tabulce. Na čtvrtý Liberec mají náskok šesti bodů.

Ve druhém nedělním zápase si Jablonec poradil s Jihlavou snadno 3:0. Branky padaly až ve druhém poločase, kdy se severočeský celek prosadil třikrát během osmi minut. Skórovali Beneš, Doležal a Čížek. Kýžené sté nuly v české nejvyšší soutěži se po dlouhém čekání dočkal brankář Baumitu Michal Špit.

26. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 16. Necid. Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Vysloužil. ŽK: Vošahlík, Necid, Lička, Piták, Hrubý (všichni Slavia). Diváci: 5000 (vyprodáno).

Bohemians: Havránek - Pauschek (82. Budínský), Cseh, Brabec, Kalina (73. Kuklys) - Jindřišek - Hora (84. Šmíd), Bartek, J. Rada, Nerad - Lietava. Trenér: Klusáček.

Slavia: Černý - Nitrianský (85. Dobrotka), Škoda, Smejkal, Dostál - Juhar, Hrubý, Gecov, Zmrhal (62. Lička) - Vošahlík (48. Piták) - Necid. Trenér: Pastoor.

Baumit Jablonec - Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)

Branky: 63. Beneš, 69. Doležal, 71. Čížek. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Zeman. ŽK: Fantiš, Hubník, Novák - Kosak, Přeučil. Diváci: 2886.

Jablonec: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Fantiš, Čížek (89. Rossi), Loučka, Moulis (72. Třešňák) - M. Hubník (63. Doležal). Trenér: Skuhravý.

Jihlava: Hanuš - Marek, J. Krejčí, Šourek, Vepřek - Masopust (30. Kosak, 60. Mikula), Jánoš, Koloušek (74. Přeučil), Kučera, Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Šumbera - 16. Zahustel. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Pochylý. ŽK: Hyčka - Bořil, Dosoudil. Diváci: 3076.

Brno: Doležal - Buchta, Schuster, Pernica, Keresteš - Pašek, Fischer, Skalák, Zavadil, Hyčka (60. Šumbera) - Kroupa (66. Janotka). Trenér: Kotal.

M. Boleslav: Diviš - Kysela (41. Vraštil), Kúdela, Dosoudil, Bořil - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel, Koreš (64. Magera), Štohanzl - Šultes (85. Nešpor). Trenér: K. Jarolím.

1. Sparta 26 22 4 0 64:15 70
2. Plzeň 26 18 6 2 59:18 60
3. Mladá Boleslav 26 13 8 5 52:29 47
4. Liberec 26 12 5 9 32:40 41
5. Teplice 26 11 6 9 45:32 39
6. Slovácko 26 10 5 11 39:36 35