Vrbu nepustíme, říká Plzeň. Ale Slováci to nevzdávají

Sport Sport
5. 3. 2012 17:50
Vrba dodrží smlouvu, která vyprší v létě 2013
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Eduard Erban

Plzeň - Vedení Viktorie Plzeň se rozhodlo odmítnout nabídku Slovenského fotbalového svazu, který má velký zájem o to, aby se plzeňský trenér Pavel Vrba stal od léta koučem slovenské reprezentace.

Vrba tak podle vyjádření klubu dodrží platný kontrakt, který mu v Plzni vyprší příští rok v létě. Slováci se s tím však podle informací Aktuálně.cz odmítají smířit a budou chtít vyvolat další jednání.

"Po zvážení všech aspektů jsme se rozhodli neuvolnit Pavlu Vrbu pro slovenský národní tým, trenér tak dodrží platný kontrakt s Viktorií Plzeň," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Čtěte také:
Vrba přijal nabídku Slováků, teď záleží na Plzni
Jsme ve vývoji, řekl Hašek k prohře. A Vrba spletl řády
Damková žene Pilaře před komisi. Potká tam Haindlovou

"Naše rozhodnutí jsme samozřejmě následně konzultovali s trenérem, oznámili jsme mu také důvody, které nás k tomuto závěru vedli. Tím zásadním je snaha o zachování nastaveného směru ve sportovním vedení. Zároveň tak vysíláme jasný signál partnerům a fanouškům klubu, že chceme nadále pokračovat cestou kvality a sportovních úspěchů," dodal Šádek.

"Rozhodnutí vedení klubu plně respektuji. Nyní se soustředím pouze na středeční zápas s Mladou Boleslaví a následně na důležité zápasy v rámci Gambrinus ligy," přiznal Vrba.

Deník Aktuálně.cz však získal vyjádření Jána Kováčika, předsedy Slovenského fotbalového svazu. Ten sice na jednu stranu říká, že rozhodnutí Plzně respektuje, vzápětí však dodává: "My nepotřebujeme vyřešit otázku trenéra hned nebo třeba do týdne. Máme čas. Budeme se snažit o to, abychom našli další možnosti dohody."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy