Vrba zase ve Viktorce, osmička letěla pod střechu. Dojatý Limberský se rozloučil

Vrba zase ve Viktorce, osmička letěla pod střechu. Dojatý Limberský se rozloučil
Lépe si to David Limberský naplánovat nemohl. Jeho rozlučka připadla na úterní večer jen pár dní poté, co si "jeho" plzeňská Viktoria převzala pohár pro mistra ligy.
Tentokrát se to ale ve Štruncových sadech hemžilo nejen hráči současného kádru Plzně, ale i místními legendami. Třeba Danielem Kolářem, ze kterého už je teď klubový funkcionář.
V rámci rozlučkové exhibice dal Limberský dohromady spoluhráče ze slavné éry 2011-2018, během které Západočeši posbírali pět ligových titulů.
K vidění tak byl například Slovák Michal Ďuriš (uprostřed).
Foto: Tomáš Liška
mih mih, Tomáš Liška
17. 5. 2022 22:49
Bývalý plzeňský fotbalista David Limberský se v exhibičním utkání rozloučil s profesionální kariérou. Jako kapitán dovedl výběr "Zlaté éry" Viktorie z let 2011 až 2018 k vítězství 6:5 nad současným A-týmem Západočechů. Zazpíval mu k tomu Marek Ztracený a vedení Viktorie symbolicky vyřadilo jeho číslo 8 ze soupisky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy