Vrba slíbil říjnovou šanci Vaclíkovi a Gebre Selassiemu

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 9. 2015 12:45
Fotbalová reprezentace už na Euro 2016 postoupila, a tak Pavel Vrba plánuje, že v říjnu dá šanci dalším hráčům, například Vaclíkovi či Gebre Selassiemu
Theo Gebre Selassie dostane v říjnových zápasech reprezentace šanci ukázat, co umí
Theo Gebre Selassie dostane v říjnových zápasech reprezentace šanci ukázat, co umí | Foto: Tomáš Liška

Praha - Pavel Vrba už má postup na Euro 2016 v kapse. Divákům, co v říjnu přijdou na Letnou na duel fotbalové reprezentace proti Turecku, proto už dnes slibuje zážitek z předpisově provedeného oslavného kotoulu, kterým v Plzni svého času uctíval postup do Ligy mistrů. A navíc pro říjnové mače slibuje i nasazení reprezentantů, kteří se dosud do sestavy zase až tak často nedostávali.

Potvrdil, že mezi nimi určitě budou brankář Tomáš Vaclík a také pravý obránce Theo Gebre Selassie.

Zbývající kvalifikační duely proti Turecku a v Nizozemsku už může Pavel Vrba pojmout jako přípravu na šampionát. "Proto v nich dostanou mnohem víc prostoru i další hráči. Ale nebude to zase tak, že by duel na Letné odehrála jedna jedenáctka a ten v Nizozemsku druhá, to zase ne," upřesňuje Vrba.

V listopadu se Srbskem. A asi i s Polskem

Jisté je, že k dispozici pro dva přípravné duely bude i listopadový barážový termín. "A další přátelské zápasy pak můžeme domluvit na termíny v březnu a červnu," doplňuje Dušan Fitzel, manažer národního týmu.

Jistotu má zatím jedinou. "V listopadu máme domluvený domácí duel proti Srbsku, pracovně jsme se v té souvislosti bavili o Olomouci. V listopadu bychom chtěli sehrát ty zápasy dva, jednáme také s Polskem. Tam se čeká, jestli bude v baráži, či nikoli, pokud ano, museli bychom pochopitelně hledat někoho jiného."

Soupeře pro jarní část chce Fitzel domlouvat podle toho, jak 12. prosince dopadne rozlosování základních skupin turnaje Euro 2016. "Podle toho rozhodíme sítě," říká Fitzel. A podle toho, ve kterých městech budou Češi na turnaji ve Francii nastupovat, se bude vybírat i ubytování. "Už jsme se do Francie vydali a asi sedm hotelů si předběžně vytipovali. Rozhodneme se podle toho losu," dodává Fitzel.

Nejbližší akcí reprezentace budou však říjnové zápasy proti Turecku a v Nizozemsku. "Jestli povoláme i nějaké další nováčky? Možné to je, ale zase tolik fotbalistů, abychom na každý zápas pozvali čtyři pět úplně nových, tady zase nemáme," řekl Pavel Vrba.

Na dotaz, jestli šanci tentokrát dostanou brankář Tomáš Vaclík a také Theo Gebre Selassie, odvětil velmi rychle: "Ano, stoprocentně, obou se tentokrát dočkáte."

Tomáš Vaclík, gólman Basileje, zůstává ve stínu Petra Čecha, to Theo Gebre Selassie, který v bundeslize nastupuje pravidelně za Brémy, má zase smůlu v tom, že na jeho pozici hrává oceňovaný Pavel Kadeřábek.

O možnosti, že by Gebre Selassieho vyzkoušel na nějaké jiné pozici než v roli pravého obránce, Pavel Vrba příliš neuvažuje. "Hráči mají přeci jen svoje návyky z klubů, u obránců to platí obzvlášť. V říjnu Theo šanci určitě dostane. A uvidíme, třeba bude na Euru hrát on a Pavel Kadeřábek bude sedět na lavičce. Všechno je možné, záleží na tom, jak se budou hráči prezentovat ve svých klubech v následujícím období, od Eura nás dělí tři čtvrtiny roku."

Vrbu zajímá, co bude s Rosickým

Pavel Vrba se hodlá intenzivně věnovat dalšímu sledování hráčů v Synot lize. "Plánujeme i další výpravy za reprezentanty v zahraničí, čeká nás spousta kilometrů," dodal.

Připustil, že Tomáš Rosický v říjnu kvůli zdravotnímu stavu v týmu ještě nebude. "Nicméně bych byl rád, kdyby v listopadu už přijel. Nejvíc mě každopádně zajímá, jestli od ledna zůstane ještě v Arsenalu, nebo se přemístí jinam, kde by měl případně víc herního prostoru. Budeme s ním o tom mluvit, každopádně to rozhodnutí bude na Tomášovi."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy