Vrba si z Plzně bere k reprezentaci asistenta Krejčího

Sport Sport
29. 11. 2013 17:50
Pavel Vrba si bere s sebou k české fotbalové reprezentaci svého současného asistenta z Plzně Karla Krejčího.
Karel Krejčí takto slavil s plzeňskými fotbalisty v létě ligový titul. Od nového roku už bude mít možnost slavit po boku Pavla Vrby v reprezentaci.
Karel Krejčí takto slavil s plzeňskými fotbalisty v létě ligový titul. Od nového roku už bude mít možnost slavit po boku Pavla Vrby v reprezentaci. | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Pavel Vrba si bere s sebou k české fotbalové reprezentaci svého současného asistenta z Plzně Karla Krejčího.

Toho tak stejně jako čekají na plzeňské lavičce nedělní ligový zápas s Příbramí a za dva týdny zápas posledního kola základní skupiny Ligy mistrů s CSKA Moskva.

"Karel nás požádal o možnost působení v roli asistenta trenéra národního týmu, na základě jeho dlouhodobé skvělé práce jsme mu tento krok umožnili. Věřím, že také v nové pozici uplatní své encyklopedické fotbalové znalosti i fotbalovou praxi," uvedl v prohlášení generální manažer Plzně Adolf Šádek.

"Reprezentace je další výzvou"

Pětačtyřicetiletý karvinský rodák na lavičce prvního týmu Viktorie strávil v pozici asistenta (a ve čtyřech ligových kolech také hlavního kouče) celkem 245 soutěžních duelů.

"Reprezentace je pro mě další výzvou, nicméně z Plzně se mi nebude odcházet lehce. Odnesu si neuvěřitelné množství zážitků a vzpomínek, Viktoria bude pro mě již navždy srdcovou záležitostí," přiznal Krejčí, který své působení ve Štruncových sadech započal v roli šéftrenéra mládeže již v roce 2007.

"Narazil jsem na skvělé kolegy v realizačním týmu, výjimečné hráče, vedení s jasnou sportovní vizí a samozřejmě také fantastické fanoušky. Právě fotbalové horečky, kterou se nám společně v ochozech Doosan Areny podařilo rozpoutat, si ve výčtu všech dosažených úspěchů cením nejvíce," dodal.

"Trenéry oznámíme před Vánocemi"

S klubem se stejně jako Vrba oficiálně rozloučí v nedělním zápase 16. kola Gambrinus ligy s Příbramí, v zápase Ligy mistrů totiž nejsou předzápasová rozloučení povolena.

"Na nostalgii v tuto chvíli není prostor. Všichni si uvědomujeme, jak důležité jsou pro Viktorii zbývající dva duely s Příbramí a CSKA Moskva. Obě utkání budou rozhodující pro jarní část sezony. Všechny síly i pozornost tak napneme tímto směrem. Chceme se loučit šesti body a radostí zaplněných tribun," dodal Krejčí.

Podle Šádka budou nástupci Vrby a Krejčího oznámeni až těsně před vánočními svátky.

"Klub o nástupci Pavla Vrby intenzivně jedná, nicméně probíhající jednání nebudeme jakkoliv komentovat. Současnému sportovnímu vedení chceme dát maximální klid do náročného konce sezony, nového trenéra bychom veřejnosti rádi představili před vánočními svátky," přiznal Šádek.

 

Právě se děje

Další zprávy