Vrba se těší na Slovenko: Žilina je pořád někde ve mně

ČTK ČTK
30. 3. 2015 20:03
Pavel Vrba přivezl český tým na stadion, kde začala jeho úspěšná trenérská kariéra.
Česko-Lotyško: Pavel Vrba
Česko-Lotyško: Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Žilina - Kouč Pavel Vrba se s českou fotbalovou reprezentací jako soupeř vrátil do Žiliny, kde se odrazil k úspěšné trenérské kariéře. Na lavičce týmu MŠK prožil povedených dva a čtvrt roku, v sezoně 2006/07 získal titul a na angažmá stále rád vzpomíná.

Úterní přípravný duel proti domácím Slovákům proto pro něj bude hodně prestižní.

"Na Žilinu hrozně rád vzpomínám, je to klub, který mě odrazil někam, kam jsem ani nedoufal, že se odrazit můžu. Samozřejmě pro mě to utkání zvlášť v Žilině je hodně prestižní a moc se na něj těším. Jsem rád, že v Žilině hrajeme," řekl novinářům. "Doufám, že všichni budou po zápase spokojení a i výsledek bude takový, že z něj budeme mít radost," dodal.

Do Žiliny jezdí pravidelně pořád

Do Žiliny, kde působil v letech 2006 až 2008 před mimořádně úspěšným angažmá v Plzni, se stále rád vrací. "Občas sem zajedu. Není to tak, že bych tady šest let nebyl. Zažil jsem tady Ligu mistrů se Spartakem Moskva, vždy jsem se tu na nějakém zápase objevil," řekl Vrba.

"Jezdím pravidelně na Moravu se zastávkou v Žilině. Žilina pro mě samozřejmě neskončila, naopak tu mám spoustu známých a setkávám se pravidelně s činovníky klubu. Žilina je furt někde ve mně," usmál se Vrba.

Kamarádi budou fandit Slovensku

Ve městě a mezi fanoušky je velmi populární. "Ozvala se mi už spousta lidí, jestli nezajdeme na kafe, takže asi moc času v hotelu mít nebudu. O to příjemnější to ale bude. Znám prostředí, lidi i fanoušky. Určitě budou fandit Slovensku, nevěřím, že by fandili Česku, ale těším se na to," uvedl kouč s úsměvem.

Před angažmá v Žilině vedl jiný slovenský tým Púchov. "Souhlasím s panem (trenérem Slovenska) Kozákem, že mě Slovensko vyučilo. Nemám s tím problém to říkat. Na druhou stranu jsem rád, že jsem tu prožil více jak čtyři roky. Nejen v Púchově, ale i v Žilině. Vážím si té příležitosti, kterou jsem tady dostal," řekl Vrba.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Konec jaderného programu již není součástí rozhovorů s USA, zdlouhavá jednání už nejsou potřeba, uvedl podle Reuters velvyslanec KLDR při OSN.

Další zprávy