Vrba: Rosický se chce sejít s Wengerem, Čech už se dohodl

Sport Sport
26. 11. 2014 17:05
Reprezentační trenér Pavel Vrba řeší situaci svých opor, které v anglické Premier League jen leští lavičku.
V reprezentaci si Tomáš Rosický a Petr Čech zahrají, v Premier League je to už horší.
V reprezentaci si Tomáš Rosický a Petr Čech zahrají, v Premier League je to už horší. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Zatímco reprezentace v kvalifikaci o Euro 2016 i díky jejich výkonům září, co se týče Premier League, jak Tomáš Rosický, tak Petr Čech během podzimu vysedávají jen na lavičce. Že je tato situace pro národní tým nepříjemná, dobře ví i trenér Pavel Vrba.

"Oba dva nejsou se situací spokojeni, to je jednoznačné. Vím, že Tomáš se chce pravděpodobně sejít s trenérem Wengerem a chce si tu situaci nějak vysvětlit, jak s ním v klubu počítají," uvedl Vrba v dnešním rozhovoru pro agenturu Reuters.

"U Petra už schůzka byla, vznikla nějaká dohoda a uvidíme, jestli bude naplněna ze strany manažerů klubu," dodal na adresu Petra Čecha, který v duelu s Islandem vyrobil minelu, po níž Češi prohrávali 0:1.

Reprezentace má prý na víc

Zápas ale nakonec tým Pavla Vrby otočil na konečných 2:1 a po podzimu má stejně jako Slovensko a Anglie plný počet dvanácti bodů.

"Jsem rád, že mužstvo ukazuje charakter, že ukazuje sílu, a jsem přesvědčen, že má na víc, než momentálně dokazuje, že určitě i soudržnost a sehranost se v každém zápase zvedá a že to tak bude i dál," říká Vrba.

"Vím, že při losu spousta těch národních asociací byla spokojena, že má Čechy ve skupině, takže naše situace bude v dalším roce asi trochu jiná, než byla v půlroce, kdy kvalifikace začala," dodává český kouč.

Ligoví hráči nezklamali

Vrba přitom v týmu spoléhá především na hráče z tuzemské ligy, kteří se mu ale v důležitých utkáních dobře osvědčili, ač jim mnozí odborníci před startem kvalifikačního cyklu příliš nevěřili. 

"Dal jsem prostor hráčům, kterým třeba nikdo nevěřil, protože si říkali, že hrají jenom českou ligu a ta není tak zajímavá. Jak Plzeň, tak Sparta dokazují, že jsou to družstva, která i v evropských pohárech jsou schopna hrát i s top mužstvy, takže jsem dal důvěru hráčům, kteří pravidelně hrávají jak v zahraničí, tak v české lize," říká Vrba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy