Vrba po výprasku: Cítím bezradnost, hráči skauty nezaujali

Projděte si deset důvodů, pro podle Luďka Mádla Plzeň v Mnichově totálně vyhořela
Kvalita Bayernu. To je důvod, který zmiňují Plzeňáci. Ano, když je tržní hodnota sestavy soupeře zhruba 25x vyšší než ta vaše, někde se to musí projevit. Navíc je Guardiolův mutant, v němž se spojila herní lehkost stylu Barcelony s německou zarputilostí, momentálně asi nejvýkonnějším týmem světa. Přesto proti němu dosud nikdo nehrál tak bezzubě jako Plzeň. Další příčiny ostudy tedy musíme hledat v jejích řadách.
Totální ztráta formy. Plzeň stála na pokraji porážky třeba i v sobotu v ligovém utkání se zachraňující se Slavií. Té stačilo vložit do hry agresivitu a rychlý protiútok – a Viktoria měla problém. I Jaromíru Jágrovi to čas od času na hokejce „nelepí“. Potíž je v tom, že v Plzni to momentálně nelepí nejspíš nikomu, tým ztrácí i lehké balony, má problém rozehrát souvislou akci.
Odchod Daridy. Týmy, co postoupí do Ligy mistrů, se zpravidla na poslední chvíli ještě posilují, protože vědí, že přísun peněz je zajištěn. Plzeň to udělala opačně, po úspěšném ukončení kvalifikace oznámila, že její nejlepší a nejperspektivnější hráč Vladimír Darida odchází do Freiburgu. Pro jeho individuální růst to patrně bude prospěšné, Viktorii to uškodilo. Ztratila nejdůležitější převodovou páku mezi obrannou a útočnou fází, fotbalistu, na kterém se hra dala postavit, a mladého vůdce, který v kritických chvílích uměl tým podržet. Myslela si, že ho nahradí snáz. Nenahradila.
Tým srážejí brutální chyby.  Řezník v duelu proti CSKA pošle Kozáčikovi malou domů – a brankáři podjede míč pod podrážkou… Proti Slavii zase Procházka „naleje“ míč do náběhu protihráči a je z toho taky gól. Na Bayernu Čišovský relativně v klidu stopuje v šestnáctce Robbena, když v tom se přižene iniciativní Hubník – a nizozemská hvězda poděkuje za nabídku penaltového faulu. Tyhle skandální přehmaty jen urychlují dílo zkázy, Plzeň pak ztrácí herní sebevědomí.
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
24. 10. 2013 8:00
Hráči asi žádné skauty nezaujali, ale byl bych rád, aby si uvědomili, kam fotbal kráčí, a že pokud se chtějí ukazovat v pohárových utkáních, musejí přidat.

Mnichov - Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po porážce 0:5 s Bayernem Mnichov připustil, že cítí bezradnost. Zároveň prý také závidí trenérovi bavorského celku Josepu Guardiolovi to, jak kvalitní hráče má k dispozici.

"Teď po utkání cítím bezradnost. Mohu jen závidět trenérovi Guardiolovi, s jakými hráči má možnost pracovat. To musí být velká radost," prohlásil Vrba po utkání. "Herní kvalita Bayernu je obrovská. Hráči si dovolí na malém prostoru obejít soupeře a zvládají to. My jsme pomalejší, jsme na tom technicky hůře než hráči Bayernu. V tom byl markantní rozdíl," dodal.

Právě obrovská rychlost soupeře se mohla podepsat na psychice plzeňských hráčů, kteří se hned v úvodu soupeře zalekli a po celý zápas se pořádně nedostali do hry.

Narážíme na realitu. Výkonnostně jsou všichni úplně jinde

"V české lize na takové hráče nenarazíte. Ani by se tam neohřáli. Pokud se s nimi potkáváme, tak ve skupině Ligy mistrů, což je pro nás velký úspěch. Teď narážíme na obrovskou realitu, že mužstva ze špičkových fotbalových států jako Anglie a Německo jsou výkonnostně úplně jinde než mužstva, s nimiž jsme hráli kvalifikaci o Ligu mistrů. My patříme do kategorie týmů, které jsou vůbec za účast v Lize mistrů rády," řekl Vrba.

Věří, že hráči vezmou toto utkání jako motivaci k tomu, aby na sobě dál tvrdě pracovali.

"Byl bych rád, aby si hráči uvědomili, že pokud se chtějí někam dostat a prosadit se, musí výrazně přidat. Šlo o obrovskou školu. Tentokrát asi žádné skauty nezaujali, ale byl bych rád, aby si uvědomili, kam fotbal kráčí, a že pokud se chtějí ukazovat v pohárových utkáních, musejí přidat. My si myslíme, že můžeme konkurovat, ale ty nůžky se pořád otvírají," dodal.

Kvůli rozestavení jsme o 5 gólů neprohráli

Vrba se snažil útočné síle soupeře čelit defenzivně laděnou sestavou bez jediného klasického útočníka a naopak šesti původním povoláním obránci. "Chtěli jsme zesílit střed hřiště, chtěli jsme být pevnější ve středu pole, kam jsme vysunuli Procházku, abychom mohli využít jeho i Čišovského a Hubníka. Ale nemyslím si, že rozestavení bylo důvodem prohry o pět gólů. Spíše rozhodovaly individuality, a ty byly výrazně na straně Bayernu," hodnotil.

Jako velký risk se mohlo jevit nasazení Davida Limberského, který se zázračně rychle uzdravil ze svalového zranění. "Pořád jsme debatovali, jestli máme jít do rizika, aby si zranění neobnovil. Nakonec rozhodl David, protože řekl, že se cítí stoprocentně připravený. Jsem rád, že vydržel přes sedmdesát minut a nezranil se, tudíž je připravený na zbytek podzimu. Jde o hráče, jehož potřebujeme hodně, což bylo vidět," chválil Vrba.

Hořava a Kolář. Ti Vrbu překvapili

Pochvalu si od Vrby vysloužili brankář Matúš Kozáčik a Tomáš Hořava s Danielem Kolářem za ofenzivní náznaky. "Oba mě mile překvapili. Dokázali si v určitých momentech v útoku uhrát svoje. Zbývající hráči se v ofenzivě neprosadili vůbec. V obranné řadě bylo rovněž strašně málo hráčů schopných konkurovat soupeři," připustil Vrba. "Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Pouze jsme se snažili, ale to na Bayern nestačí," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Technik souzený za odbytou revizi v Dukovanech přiznal vinu, hrozí mu až osm let vězení

Technik souzený kvůli kontrole svarů v jaderné elektrárně v Dukovanech v roce 2012 se dohodl na uznání viny a trestu. Soud připravuje usnesení. Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozilo až osmileté vězení. V návrhu o vině a trestu navrhuje obhájce trest 18 měsíců vězení s tříletou podmínkou a tříletým zákazem činnosti. Spor projednává okresní soud v Třebíči.

Podle státního zástupce Tomáše Černého způsobil technik jako zaměstnanec společnosti Tediko společnosti ČEZ a. s. škodu značného rozsahu. Vyčíslená byla na více než 15 milionů korun. Soud nepřipustil, aby se společnost ke sporu připojila kvůli náhradě škody, odkázal ji na jiné řízení.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Nuselský most ráno zablokovala pětice připoutaných aktivistů

Na pražském Nuselském mostě se v úterý ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra. Policie je odvedla s použitím donucovacích prostředků čtyři minuty od ohlášení, motivaci jejich činu zjišťuje, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Podle fotografie zveřejněné na Twitteru mohlo jít o aktivisty protestující proti spalování uhlí vytěženého v polském hnědouhelném dolu Turów.

Policie pětici lidí zajistila, podezřívá je z přestupku, uvedla mluvčí. "Zjišťujeme, o jaké osoby šlo a co je k jejich jednání vedlo," doplnila. Policisté řetěz přestřihli a lidi z vozovky odvedli, doprava na Nuselském mostě se poté uvolnila dvěma jízdními pruhy ze tří. Auta zde stojí v koloně v pracovních dnech každé ráno.

Z fotografie zveřejněné na Twitteru vyplývá, že pětice držela transparent s polským nápisem Nenech se oklamat a českým dodatkem Uhlí je sebevražda. Vzhledem k tomu, že část nápisu je v polštině, by se protest mohl vztahovat k úternímu jednání české ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) s její polskou kolegyní Annou Moskwovou o dolu Turów u hranic Libereckého kraje. Ministryně budou spolu ve Varšavě mluvit o smlouvě, která řeší pokračování těžby v dolu, jejích dopadech a o případných kompenzacích pro českou stranu.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Kanada vyslala na Ukrajinu malý vojenský kontingent, píší média

Kanada vyslala na Ukrajinu malý kontingent speciálních jednotek. Učinila tak poté, co minulý týden skončily bez úspěchu rozhovory mezi Západem a Ruskem o zmírnění napětí na rusko-ukrajinské hranici. Informovala o tom v pondělí večer kanadská stanice Global News. Mluvčí kanadského velitelství pro speciální operace uvedl, že zprávu nemůže potvrdit. Uvedl ale, že kanadské speciální jednotky od podzimu 2020 pravidelně podporují ukrajinské bezpečnostní složky.

Rusko shromáždilo u hranic s Ukrajinou desetitisíce vojáků. Kyjev tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci odůvodnit. Rusko, které v roce 2014 anektovalo ukrajinský poloostrov Krym, ale popírá, že by chystalo útok proti svému sousedovi. Moskva zároveň požaduje, aby se NATO zavázalo nepřijmout Ukrajinu za členský stát aliance.

Přítomnost kanadské jednotky pro speciální operace je součástí snahy NATO odradit Rusko od agrese vůči Ukrajině a identifikovat způsoby, jak podpořit ukrajinskou vládu, uvedly Global News s odvoláním na blíže neupřesněné zdroje. Jednotka má rovněž za úkol pomoci vypracovat evakuační plán pro kanadský diplomatický personál v případě ruské invaze v plném rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy