Vrba na Nizozemce a USA nominoval zatím jediného útočníka

Foto: FAČR
Sport Sport
26. 8. 2014 10:14
Vrba nominoval tým na přípravný zápas s USA a kvalifikaci proti Nizozemsku.

Praha - V sestavě českých fotbalistů pro kvalifikační zápas s Nizozemskem a přípravu s USA je zatím pouze jediný útočník, Matěj Vydra. Na nejlepšího ligového střelce Milana Škodu či posilu Zwolle Tomáše Necida se v úterní nominaci nedostalo. 

Další tři fotbalisty ale Pavel Vrba doplní ještě na konci týdne, po zápasech evropských pohárů. Každou z řad by měl doplnit jeden hráč, přičemž na hrot má Vrba mezi náhradníky oba zmíněné vynechané forvardy, ale také Václava Kadlece a Davida Lafatu.

Na tiskové konferenci bylo také oznámeno, že národní tým prodloužil o dva roky smlouvu o spolupráci s jedním ze svých hlavních sponzorů, firmou T-Mobile.

Nováčky Bičík a Řezník

Do současného výběru se dostaly i největší hvězdy, tedy kapitán Tomáš Rosický a brankář Petr Čech. Současnou dvojku Chelsea doplní v brance David Bičík ze Sparty a Tomáš Vaclík z Basileje. Bičík je nominován do národního týmu vůbec poprvé. "I kvůli jednadvacítce, která má ve stejném termínu svou vlastní akci, jsme vsadili hlavně na zkušenost, kterou Bičík má," uvedl k nominaci sparťanského gólmana Vrba.

V obraně chybí Tomáš Sivok z Besiktase, který po zimní operaci a jarní rekonvalescenci na začátku nové sezony zatím nehraje, zdravotní problémy vyřadily z týmu i Maria Holka. Naopak první reprezentační pozvánky se dočkal Radim Řezník. "Radim měl být nominovaný už na zápas s Rakouskem, ale jeho zdravotní stav to neumožnil. Viděl jsem ho samozřejmě v zápasech i na podzim a má takovou výkonnost, že mě přesvědčil," okomentoval zařazení Řezníka Vrba.

Dalšími defenzivními hráči v nominaci jsou Václav Procházka, Michal Kadlec, David Limberský, Marek Suchý, Pavel Kadeřábek a Daniel Pudil.

Záloha ve sparťansko-plzeňské režii

Do zálohy se vrací po delší době Petr Jiráček a Václav Pilař, někdejší tahouni Vrbovy Viktorie Plzeň, a nechybí ani další viktoriáni Milan Petržela, Daniel Kolář a Tomáš Hořava. Ve výběru je také další bývalý plzeňský fotbalista Vladimír Darida.

Ze Sparty do zálohy zamířili Bořek Dočkal a Ladislav Krejčí. Hru by měl řídit Tomáš Rosický, který podobně jako Čech v nové sezoně anglických soutěží příliš nehraje. "Alespoň je nemusím šetřit," usmál se na tiskové konferenci Vrba.

V přípravném zápase s Američany, který se hraje příští středu na Letné, by měla na hřiště vyběhnout stejná sestava jako pro následný úvodní kvalifikační duel s Nizozemskem.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravný zápas s USA (3. září v Praze) a zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Nizozemskem (9. září v Praze):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Petr Čech Chelsea 107 0
Tomáš Vaclík Basilej 2 0
David Bičík Sparta 0 0
Obránci Pavel Kadeřábek Sparta 2 0
Václav Procházka Plzeň 4 0
Radim Řezník Plzeň 0 0
Marek Suchý Basilej 19 0
David Limberský Plzeň 26 0
Daniel Pudil Watford 25 2
Michal Kadlec Fenerbahce 53 8
Záložníci Milan Petržela Plzeň 15 0
Tomáš Rosický Arsenal 94 22
Petr Jiráček Hamburk 27 3
Bořek Dočkal Sparta 9 2
Vladimír Darida Freiburg 17 0
Tomáš Hořava Plzeň 5 2
Daniel Kolář Plzeň 19 2
Václav Pilař Plzeň 14 3
Ladislav Krejčí Sparta 6 1
Útočníci Matěj Vydra Watford 12 4

Náhradníci pro reprezentaci

Brankář - Tomáš Grigar

Obrana - Filip Novák, Ondřej Mazuch, Martin Latka

Záloha - Jaroslav Plašil, Josef Hušbauer, David Pavelka, Lukáš Vácha, Adam Hloušek, Josef Šural, Tomáš Hübschman

Útok - Václav Kadlec, Tomáš Necid, Milan Škoda, David Lafata


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy