Vrba na Nizozemce a USA nominoval zatím jediného útočníka

Podívejte se na nominovanou dvacítku fotbalistů ve fotogalerii.
Hned devět fotbalistů z dvaceti, které Vrba nominoval, má nějakou zkušenost s plzeňským fotbalem. Ze současného kádru Viktorie to jsou Milan Petržela ...
... rychlý krajní bek David Limberský ...
... stoper Václav Procházka ...
... nováček v národním týmu Radim Řezník ...
Foto: FAČR
Sport Sport
26. 8. 2014 10:14
Vrba nominoval tým na přípravný zápas s USA a kvalifikaci proti Nizozemsku.

Praha - V sestavě českých fotbalistů pro kvalifikační zápas s Nizozemskem a přípravu s USA je zatím pouze jediný útočník, Matěj Vydra. Na nejlepšího ligového střelce Milana Škodu či posilu Zwolle Tomáše Necida se v úterní nominaci nedostalo. 

Další tři fotbalisty ale Pavel Vrba doplní ještě na konci týdne, po zápasech evropských pohárů. Každou z řad by měl doplnit jeden hráč, přičemž na hrot má Vrba mezi náhradníky oba zmíněné vynechané forvardy, ale také Václava Kadlece a Davida Lafatu.

Na tiskové konferenci bylo také oznámeno, že národní tým prodloužil o dva roky smlouvu o spolupráci s jedním ze svých hlavních sponzorů, firmou T-Mobile.

Nováčky Bičík a Řezník

Do současného výběru se dostaly i největší hvězdy, tedy kapitán Tomáš Rosický a brankář Petr Čech. Současnou dvojku Chelsea doplní v brance David Bičík ze Sparty a Tomáš Vaclík z Basileje. Bičík je nominován do národního týmu vůbec poprvé. "I kvůli jednadvacítce, která má ve stejném termínu svou vlastní akci, jsme vsadili hlavně na zkušenost, kterou Bičík má," uvedl k nominaci sparťanského gólmana Vrba.

V obraně chybí Tomáš Sivok z Besiktase, který po zimní operaci a jarní rekonvalescenci na začátku nové sezony zatím nehraje, zdravotní problémy vyřadily z týmu i Maria Holka. Naopak první reprezentační pozvánky se dočkal Radim Řezník. "Radim měl být nominovaný už na zápas s Rakouskem, ale jeho zdravotní stav to neumožnil. Viděl jsem ho samozřejmě v zápasech i na podzim a má takovou výkonnost, že mě přesvědčil," okomentoval zařazení Řezníka Vrba.

Dalšími defenzivními hráči v nominaci jsou Václav Procházka, Michal Kadlec, David Limberský, Marek Suchý, Pavel Kadeřábek a Daniel Pudil.

Záloha ve sparťansko-plzeňské režii

Do zálohy se vrací po delší době Petr Jiráček a Václav Pilař, někdejší tahouni Vrbovy Viktorie Plzeň, a nechybí ani další viktoriáni Milan Petržela, Daniel Kolář a Tomáš Hořava. Ve výběru je také další bývalý plzeňský fotbalista Vladimír Darida.

Ze Sparty do zálohy zamířili Bořek Dočkal a Ladislav Krejčí. Hru by měl řídit Tomáš Rosický, který podobně jako Čech v nové sezoně anglických soutěží příliš nehraje. "Alespoň je nemusím šetřit," usmál se na tiskové konferenci Vrba.

V přípravném zápase s Američany, který se hraje příští středu na Letné, by měla na hřiště vyběhnout stejná sestava jako pro následný úvodní kvalifikační duel s Nizozemskem.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravný zápas s USA (3. září v Praze) a zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Nizozemskem (9. září v Praze):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Petr Čech Chelsea 107 0
Tomáš Vaclík Basilej 2 0
David Bičík Sparta 0 0
Obránci Pavel Kadeřábek Sparta 2 0
Václav Procházka Plzeň 4 0
Radim Řezník Plzeň 0 0
Marek Suchý Basilej 19 0
David Limberský Plzeň 26 0
Daniel Pudil Watford 25 2
Michal Kadlec Fenerbahce 53 8
Záložníci Milan Petržela Plzeň 15 0
Tomáš Rosický Arsenal 94 22
Petr Jiráček Hamburk 27 3
Bořek Dočkal Sparta 9 2
Vladimír Darida Freiburg 17 0
Tomáš Hořava Plzeň 5 2
Daniel Kolář Plzeň 19 2
Václav Pilař Plzeň 14 3
Ladislav Krejčí Sparta 6 1
Útočníci Matěj Vydra Watford 12 4

Náhradníci pro reprezentaci

Brankář - Tomáš Grigar

Obrana - Filip Novák, Ondřej Mazuch, Martin Latka

Záloha - Jaroslav Plašil, Josef Hušbauer, David Pavelka, Lukáš Vácha, Adam Hloušek, Josef Šural, Tomáš Hübschman

Útok - Václav Kadlec, Tomáš Necid, Milan Škoda, David Lafata


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy