Vrba Němce bere: Na druhé místo máme, los ME byl těžší

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 7. 2015 21:23
Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba považuje dnešní los kvalifikace světového šampionátu v roce 2018 v Rusku za přijatelnější než vylosování probíhající kvalifikace mistrovství Evropy 2016.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Milan Kammermayer

Petrohrad - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba považuje dnešní los kvalifikace světového šampionátu v roce 2018 v Rusku za přijatelnější než vylosování probíhající kvalifikace mistrovství Evropy 2016. Národní tým narazí ve skupině C na obhájce světového zlata Němce, Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán a San Marino a kouč věří, že mužstvo má na to hrát o druhé místo, které znamená baráž.

"Je to samozřejmě na první pohled jasné. Hlavním favoritem je Německo, našimi největšími soupeři o druhé místo jsou Norsko a Severní Irsko. Dopředu se nedá říct, že to tak určitě bude, ale jistě máme na to hrát o druhé místo," řekl Vrba pro web fotbalové asociace z dějiště losování v Konstantinovském paláci u Petrohradu.

Na šampionát do Ruska postoupí přímo devět vítězů skupin, osm nejlepších týmů z druhých příček čeká baráž o čtyři zbylá místa. "Mám z tohoto losu lepší pocit, než tomu bylo po vylosování současné kvalifikace o Euro. Tam máme skupinu obtížnější," srovnával Vrba, jehož celek v evropské kvalifikaci v konkurenci Nizozemska, Islandu, Turecka, Lotyšska a Kazachstánu drží po šesti z deseti duelů postupové druhé místo.

S Norskem načal vloni v březnu své působení u reprezentace. Národní tým v Edenu v premiéře pod jeho vedením remizoval 2:2, když výhru ztratil dvě minuty před koncem. "Zkušenost mám jako trenér národního týmu pouze s Norskem, se kterým jsme hráli přátelák, který nám ale moc nevyšel. Ze slovenské reprezentace pak pamatuji zápasy s Německem a San Marinem," uvedl Vrba, bývalý asistent u slovenské reprezentace. "Momentálně je pro nás aktuální kvalifikace o mistrovství Evropy, takže soupeře v boji o světové mistrovství začneme řešit později," doplnil.

Los v Petrohradu se mu líbil. Sledoval jej společně s manažerem týmu Dušanem Fitzelem a technickým vedoucím Jaroslavem Dudlem. "Losování bylo podobné jako u ME, ale řekl bych početnější a větší. Přece jenom šlo o mistrovství světa. Rusové berou pořadatelství hodně vážně, zúčastnil se i prezident (Vladimir) Putin. Bylo tady opravdu hodně fotbalových i dalších osobností z celého světa," dodal Vrba.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy