Vrba Němce bere: Na druhé místo máme, los ME byl těžší

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 7. 2015 21:23
Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba považuje dnešní los kvalifikace světového šampionátu v roce 2018 v Rusku za přijatelnější než vylosování probíhající kvalifikace mistrovství Evropy 2016.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Milan Kammermayer

Petrohrad - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba považuje dnešní los kvalifikace světového šampionátu v roce 2018 v Rusku za přijatelnější než vylosování probíhající kvalifikace mistrovství Evropy 2016. Národní tým narazí ve skupině C na obhájce světového zlata Němce, Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán a San Marino a kouč věří, že mužstvo má na to hrát o druhé místo, které znamená baráž.

"Je to samozřejmě na první pohled jasné. Hlavním favoritem je Německo, našimi největšími soupeři o druhé místo jsou Norsko a Severní Irsko. Dopředu se nedá říct, že to tak určitě bude, ale jistě máme na to hrát o druhé místo," řekl Vrba pro web fotbalové asociace z dějiště losování v Konstantinovském paláci u Petrohradu.

Na šampionát do Ruska postoupí přímo devět vítězů skupin, osm nejlepších týmů z druhých příček čeká baráž o čtyři zbylá místa. "Mám z tohoto losu lepší pocit, než tomu bylo po vylosování současné kvalifikace o Euro. Tam máme skupinu obtížnější," srovnával Vrba, jehož celek v evropské kvalifikaci v konkurenci Nizozemska, Islandu, Turecka, Lotyšska a Kazachstánu drží po šesti z deseti duelů postupové druhé místo.

S Norskem načal vloni v březnu své působení u reprezentace. Národní tým v Edenu v premiéře pod jeho vedením remizoval 2:2, když výhru ztratil dvě minuty před koncem. "Zkušenost mám jako trenér národního týmu pouze s Norskem, se kterým jsme hráli přátelák, který nám ale moc nevyšel. Ze slovenské reprezentace pak pamatuji zápasy s Německem a San Marinem," uvedl Vrba, bývalý asistent u slovenské reprezentace. "Momentálně je pro nás aktuální kvalifikace o mistrovství Evropy, takže soupeře v boji o světové mistrovství začneme řešit později," doplnil.

Los v Petrohradu se mu líbil. Sledoval jej společně s manažerem týmu Dušanem Fitzelem a technickým vedoucím Jaroslavem Dudlem. "Losování bylo podobné jako u ME, ale řekl bych početnější a větší. Přece jenom šlo o mistrovství světa. Rusové berou pořadatelství hodně vážně, zúčastnil se i prezident (Vladimir) Putin. Bylo tady opravdu hodně fotbalových i dalších osobností z celého světa," dodal Vrba.

 

Právě se děje

Další zprávy