Vrba: Nechci plakat, vedení ligy by nám ale mělo pomáhat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
17. 8. 2013 22:45
Vrba si po utkání postěžoval, že svaz šlágr kola nepřeložil, aby se Plzeň mohla soustředit na Ligu mistrů. Bod se Spartou je pro něj ale dobrý.
Pavel Vrba je rád, že Plzni vychází vstup do ligy i navzdory náročnému pohárovému programu.
Pavel Vrba je rád, že Plzni vychází vstup do ligy i navzdory náročnému pohárovému programu. | Foto: Reuters

Plzeň - Spokojený s udržením prvního místa, na druhou stranou zklamaný z domácí ztráty.

Takové byly pocity Pavla Vrby po podzimním šlágru Gambrinus ligy mezi Plzní a pražskou Spartou. Oba týmy se v rámci 5. kola rozešly bez branek (utkání jsme sledovali v online reportáži ZDE).

"Týmům v pohárech se má pomáhat"

Plzeňský trenér si však po zápase postěžoval na to, že se tento duel hrál v tu nejnevhodnější dobu.

Plzeňský trenér si však po zápase postěžoval na to, že se tento duel hrál v tu nejnevhodnější dobu.

"V některých soutěžích se to dělá tak, že mužstvo, které hraje o základní skupinu Ligy mistrů, má před zápasy play off odložený ligový zápas, dělo se to na Ukrajině, na Slovensku. Těch případů je spousta, jenže u nás to tak bohužel nefunguje," zlobil se po zápase na tiskové konferenci Vrba. 

"Je totiž velký rozdíl hrát Ligu mistrů a Evropskou ligu. Pro celý český fotbal. Dneska to je Plzeň, příští rok Sparta, nebo další mužstva. Podle mě by se mělo týmům, které nesou českou vlajku v Evropě, mělo nějak pomoci," doplnil.

"Později by byl zápas hezčí"

Vrba však zároveň přiznal, že si nechce stěžovat, protože vedení Plzně o žádné odročení zápasů nežádala. 

"Nechci plakat, že se muselo hrát. My jsme o nic nežádali, ani jsme nežádali trenéra Bílka, aby nám nebral lidi do reprezentace. Byla to jen taková má úvaha, těmto týmům se musí pomoct," vysvětlil Vrba.

V celkovém hodnocení však Vrba označil bezbrankovou remízu za zaslouženou.

"Zápas byl taktický, nikoliv 'šancový', tak jako třeba dneska v Jablonci. Je škoda, že jsme se se Spartou utkali takhle brzo, obě mužstva chtěla uhrát nulu, hrát ze zabezpečené obrany a nepouštět se do žádného dobrodružství," zdůvodnil opatrný průběh zápasu Vrba.

"Kdyby se hrálo později, fotbal by byl otevřenější a pro fanouška zajímavější, protože by viděli nějaké gólové šance," dodal plzeňský kouč.

"20 zápasů měsíčně? To nejde"

Je však rád, že i bodový zisk udržel jeho tým v čele tabulky.

"V minulých sezonách nám začátek nevyšel, což je dáno tím, že hrajeme v evropských pohárech. Takže jsem spokojený, že zůstáváme první," uznal Vrba.

Zároveň však dodal, že není v silách žádného týmu u nás, aby zvládal všechny zápasy ve stejném tempu.

"Já zastávám opačný názor od některých expertů, kteří říkají, že se dá hrát dvacet zápasů za měsíc. To prostě není v silách hráčů, ani maratonci neběhají dvacet maratonů měsíčně," hájil unavenost svého týmu Vrba.

Lavička: Plzeň se na Maribor nešetřila

Spokojenost z dělby bodů vládla i na druhé straně. Trenér Sparty Vítězslav Lavička označil bezbrankovou remízu za zaslouženou.

"Výsledek podle mě odpovídá průběhu hry. Přijeli jsme s úmyslem vyhrát, ale bod bereme," řekl kouč Sparty.

"Je to pro nás dobrý výsledek. I když chápu, že se Plzeň soustředí především na úterní zápas Ligy mistrů, kde jí přeji štěstí, nemyslím, že by se dnes nějak šetřila," doplnil.

Lavička toho svým svěřencům moc co vyčíst neměl. Mrzel ho akorát pomalejší nástup do zápasu, kdy si domácí v prvních dvaceti minutách hry vytvořili jedinou výraznější převahu v celém utkání. 

"Plzeň sice byla v úvodních dvaceti minutách lepší, její sílu jsme však poté otupili. Rozhodně jsme ale neměli v úmyslu jen bránit, přijeli jsme vyhrát," prohlásil Lavička.

Lavička: Byla to ozdoba ligy

Bezbrankové utkání jen s málem gólových šancí pak označil za ozdobu ligy a parádní reklamu pro český fotbal.

Dokonce pak sportovně pochválil i plzeňské fanoušky, kteří stadion ve Štruncových sadech do posledního místečka vyprodali.

"Byla to ozdoba ligy, hrálo se v báječné atmosféře, byla to dobrá reklama pro český fotbal," dodal Lavička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy