Vrba jednal na Slovensku s Kováčikem. Zřejmě naposledy

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 3. 2012 13:00
Oba přiznali, že se jednání nikam neposunula
Pavel Vrba obvinil média z toho, že jednání mezi Kováčikem a Plzní zkomplikovala
Pavel Vrba obvinil média z toho, že jednání mezi Kováčikem a Plzní zkomplikovala | Foto: Eduard Erban

Banská Bystrica - Inspekční cesta, nebo další krok k tomu, aby se stal Pavel Vrba od léta novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace?

Slovenská média spekulují o druhé variantě poté, co trenér Viktorie Plzeň navštívil úterní zápas první slovenské ligy mezi Banskou Bystricou a Trnavou (0:3) a usednul hned vedle předsedy slovenského svazu Jána Kováčika, který má o Vrbovy služby enormní zájem.

Vrba však tvrdí, že do Bánské Bystrice odjel i s klubovým majitelem Tomášem Paclíkem, aby vyhlédnuli posily pro příští sezonu. Vedení Viktorie totiž Kováčikovu nabídku odmítlo a trvá na tom, aby osmačtyřicetiletý trenér dodržel smlouvu do června 2013.

Čtěte také:
Vrbu nepustíme, říká Plzeň. Ale Slováci to nevzdávají
K Dunaji nepůjdeš, řekli Vrbovi. Teď aby se třásl Bílek
Lengyel: Museli jsme Řepu držet, aby něco neprovedl

"Udělali jsme si z Plzně v úterý výlet na tři zápasy. Naši zástupci byli i v Nitře a Ružomberoku. Já jsem zamířil do Banské Bystrice," citoval Vrbu slovenský deník Pravda.

"Blíží se přestupní termín a chceme vaši ligu sledovat co nejvíce. Pokud nás nejaký hráč zaujme, budeme s ním i s klubem jednat. Vzhledem k ekonomickým podmínkám je pro nás slovenský trh zajímavý. Nemáme prostředky na to, získávat hráče třeba z německé bundesligy," dodal.

Vrba: Tím, že se o tom začalo psát, se to celé zkomplikovalo

Naopak o dalším jednání s Kováčikem a možnosti stát se slovenským reprezentačním trenérem mluvit nechtěl. 

Foto: Reuters

"Otázku jednání s panem Kováčikem nebudu komentovat, ani se k ní jakkoliv vyjadřovat. Všechny problémy vznikly na základě informací z médií. Tím, že se o tom informovalo, se to celé zkomplikovalo," mrzelo Vrbu.

Kováčik přiznal, že s Paclíkem a Vrbou v úterý o posunu v případném angažmá jednal.

"Nedošlo k významnějšímu posunu. Nedostali jsme se k žádnému zásadnímu stanovisku, které by se mohlo prezentovat. Chtěl bych záležitost dořešit do poloviny dubna, takže máme ještě víc než dva týdny času," citovala Pravda Kováčika.

Ten listu navíc prozradil, že si s Vrbou povídal o slovenském obránci Banské Bystrice Norbertu Gyömbérovi, kterého by Vrba rád do Plzně získal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy