Vraždy s píšťalkou: Deset největších zářezů

Jeden z největších zářezů v lize má na svědomí Radek Matějek. Připomeňte si chvíle, kdy byli rozhodčí k pláči.
Kdo sestoupí? České Budějovice, nebo Příbram? Jejich vzájemný zápas letos na jaře o tom prakticky rozhodoval. A do svých rukou vzal ten verdikt sudí Drahoslav Drábek. Odpískal proti domácím penaltu po faulu, ke kterému podle něj došlo po odehrání míče z pokutového území, takže ho diváci ani kamery, co sledovali další pohyb míče, jaksi neviděli... Domácím se nelíbily i mnohé další Drábkovy verdikty, třeba vyloučení Řezníčka, navíc  Karel Poborský řekl, že Příbramští před zápasem obvolávali budějovické hráče… Okolnosti duelu dodnes šetří policie, Drábek vyletěl z listiny.
Zbyněk Proske a jeho kouzelné hodinky uchránily v pátek Viktorii Plzeň před problémem v Jihlavě. Za stavu 1:1 se tam rozehrávala akce, která mohla domácího Harbu poslat do osamoceného sprintu na Kozáčika. Ještě před finální přihrávkou ale Proske ukončil poločas. Televizní časomíra ukazovala teprve číslice 44:56, ale Proske už akci dokončit nenechal. I kdyby ji přerušil po uplynutí 45 minut, bylo by to velmi necitlivé, ale písknout před pětačtyřicátou? To už bylo trochu moc…
Na jaře 2012 měl obrovskou „zásluhu“ na záchraně Baníku asistent rozhodčího Martin Večeřa. Jeho falešný ofsajdový praporek totiž sebral Příbrami radost z gólu, kterým měla proti Ostravě v samotném závěru utkání vyrovnat na 2:2. „Nemyslím si, že jsme vyhráli s pomocí rozhodčího,“ pravil drze trenér hostí Radoslav Látal. Ale šéfová komise rozhodčích Damková si to nemyslela a „praporečník“ Večeřa vyletěl z listiny.
A teď jedna odbočka do domácí pohárové soutěže. Na jaře 2011 se až do jejího semifinále dostala Hanácká Slávia Kroměříž. A právě v něm ji v duelu s Mladou Boleslaví výstavně „vykostil“ Michal Paták (na snímku z jiného utkání). Nejviditelnějším zářezem bylo vyloučení brankáře Vogela po zjevně nafilmovaném pádu hostujícího Jana Chramosty.
Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
1. 10. 2013 5:00

Praha - Kouzlo s hodinkami a předčasně ukončeným poločasem, jež v Jihlavě v pátek předvedl sudí Zbyněk Proske, patří mezi nejkřiklavější rozhodcovské zářezy posledních let. Pojďme si připomenout i ty ostatní.