Vlci z Wolfsburgu rázně ukončili neporazitelnost Leverkusenu

21. 9. 2014 18:23
Fotbalisté Leverkusenu poprvé v novém ročníku německé ligy nebodovali, ve Wolfsburgu prohráli 1:4.
Fotbalisté Wolfsburgu po jedné z branek do sítě Leverkusenu.
Fotbalisté Wolfsburgu po jedné z branek do sítě Leverkusenu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu poprvé v novém ročníku německé ligy nebodovali, ve Wolfsburgu prohráli 1:4. Hosté museli již od sedmé minuty hrát bez vyloučeného Giulia Donatiho. Domácí "Vlci" se dočkali první výhry, díky které se posunuli na desáté místo.

Skóre otevřel v osmé minutě Ricardo Rodríguez, jenž z pokutového kopu potrestal faul Donatiho, navíc oceněný červenou kartou. Právě Rodríguez však po půlhodině hry propadl v osobním souboji s kolegou ze švýcarské reprezentace Josipem Drmicem a ten přesnou střelou vyrovnal. Ještě do přestávky se však znovu radovali domácí, které poslal do vedení Portugalec Vieirinha.

Po změně stran přidal svou druhou branku Rodríguez a pečeť na premiérové vítězství Wolfsburgu dal volejem k levé tyči Aaron Hunt.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Wolfsburg - Leverkusen 4:1 (8. z pen. a 63. Rodríguez, 45. Vieirinha, 81. Hunt - 29. Drmic), Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 0:0.

1. Paderborn 4 2 2 0 7:2 8
2. Mohuč 4 2 2 0 7:3 8
3. Hoffenheim 4 2 2 0 6:2 8
4. Bayern Mnichov 4 2 2 0 5:2 8
5. Leverkusen 4 2 1 1 10:9 7
6. Hannover 4 2 1 1 4:3 7
7. Mönchengladbach 4 1 3 0 5:2 6
8. Kolín nad Rýnem 4 1 3 0 2:0 6