Vlček se trefil, Slavia uhrála remízu s Freiburgem

14. 7. 2009 21:24
Slavia - Freiburg 2:2
Jarolím vystřelil remízu
Jarolím vystřelil remízu | Foto: Ondřej Besperát

Schrunz - Fotbalová Slavia Praha remizovala v prvním přípravném utkání na rakouské půdě s německým Freiburgem 2:2. Soupeř dvakrát vedl, remízu českého mistra zachránil šest minut před koncem Marek Jarolím.

Slávisté nezačali zápas proti nováčkovi Bundesligy šťastně, protože už v 2. minutě dostal soupeře do vedení Banovič.

Pak se jejich hra ale zvedla a výsledkem byla vyrovnávací branka Vlčka z 24. minuty, ovšem do vedení se přes řadu šancí především nové posily Naumova nedostali.

Druhý poločas kopíroval první půli - hned v jeho druhé minutě se prosadil Banovič a slávisté dotahovali, což se jim podařilo šest minut před koncem po trefě Marka Jarolíma.

Trenéru Karlu Jarolímovi po podle očekávání nelíbily především defenzivní chyby v úvodech poločasů.

"Nezvládli jsme začátky obou poločasů a to samozřejmě ovlivnilo charakter zápasu. Můžeme být rádi, že jsme srovnali skóre, ale rozhodně je na čem pracovat - zejména v obranné fázi," řekl pro klubový web.

V dresu soupeře odehrál šedesát minut exteplický obránce Pavel Krmaš a zhruba půlhodinu mladší bratr brazilské hvězdy Kaká s přezdívkou Digao, jenž je ve Freiburgu na testech z AC Milán.

Naopak plzeňští fotbalisté nenavázali na remízu s AS Řím a v dalším přípravném utkání prohráli v rakouském St. Ulrichu s německým Bielefeldem 0:1. V největší šanci zápasu nastřelil plzeňský Jiráček v druhém poločase břevno.

Na soupeřově lavičce náhradníků strávil celý zápas český útočník Pavel Fořt, který dnes do klubu přestoupil z Toulouse.