Vlastní gól, zahozená penalta a prohra na Mallorce. Utrápený Real tápe

Aktualizováno 5. 2. 2023 23:18
Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli ve 20. kole španělské ligy na hřišti Mallorky 0:1. Rozhodl vlastní gól Nacha Fernándeze v úvodu, obhájci titulu po změně stran nedali penaltu a ztrácejí z druhého místa osm bodů na Barcelonu, která zaváhání rivala využila a doma si poradila se Sevillou 3:0.
Vinicius Junior, Real Madrid
Vinicius Junior, Real Madrid | Foto: Reuters

Třetí San Sebastian ztráty Realu nevyužil a stejně jako loni v říjnu podlehl Valladolidu 0:1. Valencie podlehla Gironě 1:0 a čeká na výhru v ligové soutěži od listopadu.

Domácím vyšel proti Realu úvod a po čtvrthodině hry šli do vedení. Centr do vápna na Muriqiho přizvedl hlavou Fernández a na jeho teč Lunin nedosáhl. Ukrajinský brankář chytal místo zraněné jedničky Courtoise.

"Bílý balet" měl jedinečnou možnost vyrovnat po hodině hry, kdy brankář Rajkovič fauloval ve vápně Viníciuse. K pokutovému kopu se postavil Asensio, srbský gólman ale chybu napravil vynikajícím zákrokem. Penaltový pokus byl v zápase jedinou střelou madridského týmu na branku, převaha v držení míče byla hostům k ničemu.

Sevilla na Camp Nou nevyhrála žádný z posledních devatenácti zápasů La Ligy, čemuž odpovídal i průběh hry. V prvním poločase ohrožoval branku hostů zejména Lewandowski, který svými pokusy donutil Bonúa k několika povedeným zákrokům.

Prorazit obrannou řadu Sevilly se podařilo Barceloně až po hodině hry, kdy si do vápna naběhl Alba a po přihrávce Kessieho překonal Bonúa. O několik minut později to bylo již o dvě branky, Raphinha nabídl Gavimu přesnou přihrávkou perfektní příležitost v podobě prázdné branky. Brazilský útočník pak sám upravil konečné skóre na 3:0. Katalánci si pátou výhrou v řadě upevnili vedoucí pozici, Sevilla je šestnáctá.

San Sebastian přišel o sedmizápasovou sérii bez prohry, zasloužil se o to Valladolid, který stejně jako proti Valencii v minulém kole zvítězil 1:0. Jediný gól vstřelil opět střídající Larin. Kanadský útočník se po vystřídání prosadil v obou utkáních za Valladolid po příchodu z Brugg. Valladolid se díky dvěma výhrám za sebou posunul ze sestupových pozic na třinácté místo.

Valencie pokračuje ve špatných výkonech a zlepšení nepřišlo ani na hřišti Girony. Střelecky aktivnější domácí rozhodli v druhém poločase, kdy se po centru Riquelmeho prosadil z voleje García. Valencie prohrála třikrát za sebou aniž by vstřelila gól, což se stalo poprvé od července 2020.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Mallorca - Real Madrid 1:0 (13. vlastní Fernández), Girona - Valencie 1:0 (64. García), San Sebastian - Valladolid 0:1 (73. Larin), Barcelona - FC Sevilla 3:0 (58. Alba, 70. Gavi, 79. Raphinha).

1. FC Barcelona 20 17 2 1 42:7 53
2. Real Madrid 20 14 3 3 40:17 45
3. San Sebastian 20 12 3 5 28:19 39
4. Atlético Madrid 20 10 5 5 29:17 35
5. Villarreal 20 9 4 7 22:17 31
6. Betis Sevilla 20 9 4 7 24:20 31
7. Bilbao 20 8 5 7 29:21 29
8. Vallecano 19 8 5 6 25:22 29