28. 9. 2012 19:56
Fotbalisté Jihlavy porazili Příbram 2:1 a poskočili na páté místo.
Tradiční moravské derby si nenechalo ujít sedm a půl tisíc diváků
Tradiční moravské derby si nenechalo ujít sedm a půl tisíc diváků | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Fotbalisté Olomouce nevyužili možnost alespoň do soboty vést tabulku Gambrinus ligy. V 9. kole totiž doma jen remizovali s Brnem 1:1.

Na páté místo poskočila Jihlava, která zdolala Příbram 2:1. Naopak Středočeši se propadli až na samé dno, když už 15 zápasů v řadě nedokázali zvítězit.

Dva góly, dvě červené

Brno se na slušně zaplněném Andrově stadionu nechtělo nechat od domácích zatlačit před vlastní svatyni, a tak se už od začátku snažilo ohrožovat tu domácí.

Po rohovém kopu zavánělo nebezpečím zakončení Brabce, ovšem ujala se až šance Švancary. Po akci Lutonského a Škody zamířil zkušený střelec přesně k tyči. Vedení hostům však vydrželo jen pár minut. Chybu gólmana gólmana Petra využil ke srovnání Dreksa.

Sigma toužila přidat druhou branku, navíc když musela opora soupeře Švancara kvůli zranění brzy střídat. Jenže čáru přes rozpočet jí udělalo vyloučení Škerleho, který po špatném útoku svých spoluhráčů hasil faulem brněnský brejk.

O desíti nakonec dohrávali také hosté. Za druhou žlutou kartu musel předčasně pod sprchy i Škoda.

Tecl zařídil výhru a vede tabulku střelců

Vysočina šla do vedení už ve 2. minutě, kdy si Jungrův centr srazil do vlastní sítě Koukal. Vyrovnat mohl Střihavka, jenže na Blažka si nepřišel.

Příbram si po přestávce vypracovala převahu, ovšem z gólu se radovali znovu domácí, když po faulu na vlastní osobu zvýšil z penaltového puntíku Tecl. Dvaadvacetiletý kanonýr se letos trefil již poosmé a vystoupal do čela pořadí střelců.

Příbramské v závěru vrátil do hry Trapp, ale i vinou nepřesné koncovky v poslední minutě na body nedosáhli.

9. kolo první fotbalové ligy:

Jihlava - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 2. vlastní Koukal, 68. Tecl z pen. - 82. Trapp. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Karlík - Krbeček, Koukal, Hruška. Diváci: 3970.

Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Gavrič - Masopust (73. Sedláček), Koloušek, Rada, Jungr (90.+1 Kučera), Vaculík (87. Mešanovič) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Hájovský, Koukal (69. Wágner) - Krbeček, Trapp, Pleško (46. Kalivoda), Divíšek, Valenta (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Marko.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 29. Dreksa - 23. Švancara. Rozhodčí: Ardeleánu - Ubias, Morkusch. ŽK: Dreksa, Vepřek - Škoda, Husár, Pernica, Šoljič, Fall. ČK: 64. Škerle - 84. Škoda. Diváci: 7490.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Schulmeister (82. Hubník), Doležal (46. Klesnil), J. Petr (56. Navrátil). Trenér: Pivarník.
Brno: R. Petr - Král, J. Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský (86. Glaser) - Škoda, Švancara (45. Fall, 89. Sus). Trenér: Čuhel.