Vlastenec roku. O tomhle bude vyprávět vnoučatům, utěšoval nešťastníka šéf klubu

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 2. 2023 9:32
Fotbalisty Stuttgartu v úterním osmifinále Německého poháru s druholigovým Paderbornem nepřipravil o postup ani vlastní gól z 48 metrů. VfB dvěma brankami v úplném závěru skóre otočil a vyhrál 2:1.
Konstantinos Mavropanos
Konstantinos Mavropanos | Foto: Reuters

Paderborn ve druhém kole vyřadil bundesligové Brémy a mohl pomýšlet i na čtvrtfinále.

Proti Stuttgartu se ujal vedení ve 4. minutě, kdy stoper Konstantinos Mavropanos po autu převzal míč, a aniž by se podíval, poslal ho k brankáři.

Jenže Florian Müller přihrávku přímo na bránu nečekal a Paderborn si připsal rekordní zápis.

Jak uvedl Německý fotbalový svaz na Twitteru, z větší vzdálenosti vlastní gól v pohárové soutěži ještě nikdy nepadl.

Stuttgart ale zkrat nakonec mrzet nemusel, protože v 86. minutě srovnal Gil Dias, který do klubu přišel z Benfiky Lisabon den před zápasem. O výhře poté v páté minutě nastavení rozhodl Serhou Guirassy.

"Před zápasem jsem mluvil o magickém večeru a nakonec z toho byl tragický večer. Mrzí to, postup byl blízko," citovala agentura DPA trenéra Paderbornu Lukase Kwasnioka, který v roce 2020 došel s účastníkem čtvrté nejvyšší soutěže Saarbrückenem až do semifinále.

Hosté po postupu už brali vlastní gól s nadhledem. "Na tohle se jen tak nezapomene. Byla to komplikace, ale teď bude mít Konstantinos co vyprávět vnoučatům," řekl sportovní ředitel klubu Fabian Wohlgemuth.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Globus dostal od ČOI dvoumilionovou pokutu za špatnou naftu v Brně

Obchodní řetězec Globus dostal od České obchodní inspekce (ČOI) dvoumilionovou pokutu za to, že na své čerpací stanici v Brně opakovaně prodával špatnou naftu. Na rozhodnutí ČOI upozornil web Kverulant, který také rozhodnutí zveřejnil. Ředitel jihomoravského a zlínského inspektorátu ČOI Karel Havlíček řekl, že potíže s palivem řetězec už odstranil. Proti rozhodnutí ČOI se mohl Globus do 15 dnů od vydání rozhodnutí odvolat, odvolání ale nepodal, pokuta je tedy pravomocná. Řetězec ji musí do měsíce od nabytí právní moci zaplatit.

Problémem byla hodnota oxidační stability motorové nafty, která v případě překročení může poškodit palivový systém auta. Inspektoři odebrali vzorky u brněnské samoobslužné stanice v Hradecké ulici třikrát v průběhu loňského září. Diesel plus vykázal při odběrech hodnotu oxidační stability od 91 až do 354 gramů na metr krychlový, přičemž norma stanoví limit 33 gramů na metr krychlový.

"Oxidační stabilita hodnotí odolnost nafty proti chemickým změnám doprovázených tvorbou úsad při dlouhodobém skladování a při vystavení zvýšeným teplotám. Z výsledku zkoušky lze usuzovat, jak velkou tvorbu nerozpustných látek a následně úsad lze očekávat. Nevyhovující výsledek oxidační zkoušky ukazuje na oxidační nestabilní produkt, který může způsobit poškození palivového systému vozidla," uvedla inspekce v rozhodnutí. Usazeniny vytvořené v naftě kvůli oxidační nestabilitě mohou ucpat palivový systém, zvýšit opotřebování nebo poškodit hydraulické prvky systému.

Zdroj: ČTK
Další zprávy