Vlasák bude po odchodu z Plzně hrát za Slavii

ČTK ČTK
7. 5. 2014 17:30
Útočník Tomáš Vlasák bude po odchodu z Plzně hájit barvy extraligové Slavie, kde hokejově vyrůstal.
Tomáš Vlasák.
Tomáš Vlasák. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Útočník Tomáš Vlasák bude po odchodu z Plzně hájit barvy extraligové Slavie, kde hokejově vyrůstal. S vedením Pražanů uzavřel trojnásobný mistr světa podle informací klubového webu roční kontrakt. Vlasák hrál za Slavii naposledy v sezoně 2006/07, do mateřského klubu se vrací po sedmi letech.

"Chci hrát tam, kde je o mě zájem, a těší mě, že ho projevila právě Slavia. Vyrůstal jsem tady, jednání byla korektní a dohodli jsme se velmi rychle," řekl devětatřicetiletý Vlasák, jenž by měl ve staronovém působišti patřit po nedávné čistce v kádru k hlavním tahounům mužstva. To si navíc musí zvykat na nového kouče Ladislava Lubinu, jenž nahradil dlouhodobého šéfa slávistické střídačky Vladimíra Růžičku.

"Vzhledem k odchodu několika útočníků jsme si byli vědomi toho, že na tomto postu musíme posílit, a jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout do konce. Věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a Tomáš bude patřit mezi naše klíčové hráče," uvedl za majitele klubu Vladimír Pitter.

Pražský rodák Vlasák působil na počátku profesionální kariéry v Litvínově, odkud zamířil do finské Hämeenlinny. V sezoně 2000/01 okusil v deseti zápasech v dresu Los Angeles také slavnou NHL a připsal si gól a tři přihrávky. Další ročník už však odehrál za švýcarské Ambri, po jeho skončení se dohodl na smlouvě s Omskem. V roce 2004 s ním dobyl titul v ruské nejvyšší soutěži a odešel do Kazaně.

Dalšími zastávkami v bohaté Vlasákově kariéře byly Slavia a švédský Linköping. Od roku 2007 byl pak věrný barvám Plzně. Na západě Čech patřil člen Klubu hokejových střelců deníku Sport k hlavním postavám celku a loni Plzni výrazně pomohl k prvnímu mistrovskému titulu. Sám tak zkompletoval extraligovou sbírku medailí, v níž jsou vedle bronzu s Plzní (2012) i dvě stříbra s Litvínovem (1996) a právě se Slavií (2006).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy