Vládcem Prahy i celé ligy je Sparta, Slavia ale kousala

13. 4. 2013 21:07
Fotbalisté Sparty vyhráli 279. pražské derby nad Slavií 3:1, vrátili rivalovi podzimní prohru 0:1 a minimálně na následujících 21 hodin se dostali do čela ligy.
Sparta slaví, derby nad Slavií vyhrála 3:1.
Sparta slaví, derby nad Slavií vyhrála 3:1. | Foto: CPA

Praha - Fotbalisté Sparty vyhráli v rámci 23. kola první ligy 279. pražské derby nad Slavií 3:1, vrátili rivalovi podzimní prohru 0:1 a minimálně na následujících 21 hodin se dostali do čela ligy před Plzeň, která hraje v neděli od 16:00 hodin na hřišti Slovácka.

Za vítěze se ještě v prvním poločase trefili hostující stoper Hubáček a domácí útočník Kadlec. Brzo po změně stran sice snížil Vošahlík, o výhře Sparty před naplněnou Letnou rozhodl po sólovém úniku Krejčí.

Derby jsme sledovali v podrobné reportáži zde, report ze zbylých sobotních duelů naleznete zde!

Hubáček smolařem zápasu

Slavie nezačala na vyprodané Letné vůbec špatně. Vysoko napadala domácí rozehrávku a nepouštěla soupeře do větších šancí. Matějovský to tak musel zkusit z dálky, ale jeho střela postrádala přesnost.

Kritický okamžik ale přišel ve 20. minutě. Hušbauer si na levé straně potáhl míč, nacentroval ho do vápna na Lafatu, jenže Hubáček ve snaze ubránit domácího snajpra sám dopravil hlavou balón do sítě.

A hororové chvíle pro stopera sešívaných nekončily. Hubáček si špatně rozuměl se spoluhráči a mizerné rozehrávky využil Kadlec, který se dostal k míči a z otočky zvýšil na 2:0.

Letenští pak na hřišti jasně dominovali a hrálo se na jednu branku. Třetí trefu ale nepřidali ani Lafata a ani Kadlec.

Skácel měl na hlavě vyrovnání

Po přestávce ale Slavia vyrovnala hru a v 50. minutě se radovala ze snížení. Skácel centroval, Nitrianský ve vápně sklepl pro Vošahlíka a ten přesnou střelou překonal Vaclíka.

Za Spartu mohl kontrovat Lafata, ale Krejčího přihrávku nezužitkoval. V 74. minutě přišla zásadní šance. Skácel totiž mohl z vápna po Vošahlíkově centru hlavou srovnat, ale přestřelil.

Místo toho za deset minut utekl po Kadlecově přihrávce do sóla Krejčí a zvýšil na 3:1. Na tuto branku už sešívaní nenašli odpověď.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Branky: 19. vlastní Hubáček, 27. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík. Rozhodčí: Jech, Filípek, Mencl. ŽK: Skácel, Vošahlík (oba Slavia). Diváci: 19.410 (vyprodáno).

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Polom, Hybš - Vácha, Matějovský (90. Jarošík) - Kadlec, Hušbauer, Krejčí - Lafata (85. Kweuke). Trenér: Lavička.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Petrák, Gecov - Vošahlík, Kisel (88. Škutka), Skácel (83. Juhar) - Škoda (78. Fenin). Trenér: Rada.

1. Sparta 23 15 5 3 40:16 50
2. Plzeň 22 14 5 3 39:15 47
3. Jablonec 23 11 8 4 41:28 41
4. Olomouc 23 11 6 6 32:22 39
5. Liberec 23 10 5 8 30:29 35
6. Dukla 23 8 10 5 37:28 34