Vízek: Fraška. Všichni víme, že Příbram jen tak nespadne

Sport Sport
30. 4. 2014 16:00
Bývalý fotbalový reprezentant a kritik poměrů v českém fotbale Ladislav Vízek hodnotí přehmaty sudího Jecha v Příbrami.
Jaroslav Starka táhne svou Příbram k další záchraně ligy.
Jaroslav Starka táhne svou Příbram k další záchraně ligy. | Foto: CPA

Praha - Fatální přehmaty rozhodčího Jecha v utkání Gambrinus ligy mezi Příbramí a Znojmem nenechávají chladného ani bývalého fotbalového reprezentanta Ladislava Vízka.

Známý kritik poměrů v českém fotbale zápas sledoval a v závěru se nestačil divit. "To, co se dělo v posledních minutách byla fraška a další ostuda českého fotbalu," říká Vízek.

Domácí Příbram v důležitém záchranářském klání se Znojmem dlouho prohrávala a kýženého vyrovnání se dočkala až v nastaveném čase.

Zaplatí Znojmo za Jechovy chyby sestupem?

Všichni příbramští hráči včetně brankáře Aleše Hrušky se natlačili do vápna, kam letěl centr z rohového kopu od Martina Zemana. Hruška evidentně sundal k zemi svého gólmanského kolegu Hrubého a míč skončil v síti. Faul se nepískal.

"To byl naprosto jasný faul. Znojmo odjíždělo právem zatrpklé, dost možná na tenhle moment doplatí sestupem," podotýká bývalý hráč Dukly Praha.

Rozhodčí podle něj fatálně chybovali ještě těsně před gólem, když nechali příbramské rozehrát aut o poznání blíž brance. "Oni házeli aut snad čtyřicet metrů od místa, kde míč opustil hrací plochu. To byla neuvěřitelná lumpárna. Normálně vrací hráče i o pár metrů a teď nic," říká Vízek.

V průběhu zápasu přitom fotbalový internacionál výkon rozhodčích chválil. "Přišlo mi, že rozhodčí píská až překvapivě rovinu. Bavil jsem se přitom s Ivanem Haškem, říkám mu to, a on mi odpověděl: Neboj, ono to přijde. A taky, že to přišlo."

Zvonič a Rogoz, silné duo z Příbrami

Vízek nechce rozhodčího Jecha podezírat z úmyslného ovlivnění zápasu, ovšem nepopírá, že Příbram si v bojích o udržení dlouhodobě vede velmi dobře.

"Samozřejme všichni víme, že Příbram vedená Jardou Starkou jen tak nespadne. Mají tam Pepu Zvoniče, bývalého rozhodčí. A ten Rogoz, ten to s rozhodčími také umí," poznamenává Ladislav Vízek.

Olympijský vítěz si na paškál bere také šéfku komise rozhodčích Dagmar Damkovou. "Přijde mi, že na to nestačí. Měla by jít zpět k ženskému fotbalu, je to pořád dokola. A když se bavím s lidmi, už tady převládá určitá smířenost se stavem věcí. Každý řekne, že už je mu to stejně jedno," uzavírá Vízek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou

Tchaj-wan v neděli ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.

Tchaj-wan si na přelety čínských vojenských strojů poblíž ostrova stěžuje opakovaně již přes rok. Čínská letadla se často vydávají do blízkosti Prataských ostrovů, strategické lokality v Jihočínském moři, na kterou si Tchaj-wan činí nárok. Čínské stroje se podle tchajwanského ministerstva pohybovaly v okolí Prataských ostrovů i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy