Vízek: Fraška. Všichni víme, že Příbram jen tak nespadne

Sport Sport
30. 4. 2014 16:00
Bývalý fotbalový reprezentant a kritik poměrů v českém fotbale Ladislav Vízek hodnotí přehmaty sudího Jecha v Příbrami.
Jaroslav Starka táhne svou Příbram k další záchraně ligy.
Jaroslav Starka táhne svou Příbram k další záchraně ligy. | Foto: CPA

Praha - Fatální přehmaty rozhodčího Jecha v utkání Gambrinus ligy mezi Příbramí a Znojmem nenechávají chladného ani bývalého fotbalového reprezentanta Ladislava Vízka.

Známý kritik poměrů v českém fotbale zápas sledoval a v závěru se nestačil divit. "To, co se dělo v posledních minutách byla fraška a další ostuda českého fotbalu," říká Vízek.

Domácí Příbram v důležitém záchranářském klání se Znojmem dlouho prohrávala a kýženého vyrovnání se dočkala až v nastaveném čase.

Zaplatí Znojmo za Jechovy chyby sestupem?

Všichni příbramští hráči včetně brankáře Aleše Hrušky se natlačili do vápna, kam letěl centr z rohového kopu od Martina Zemana. Hruška evidentně sundal k zemi svého gólmanského kolegu Hrubého a míč skončil v síti. Faul se nepískal.

"To byl naprosto jasný faul. Znojmo odjíždělo právem zatrpklé, dost možná na tenhle moment doplatí sestupem," podotýká bývalý hráč Dukly Praha.

Rozhodčí podle něj fatálně chybovali ještě těsně před gólem, když nechali příbramské rozehrát aut o poznání blíž brance. "Oni házeli aut snad čtyřicet metrů od místa, kde míč opustil hrací plochu. To byla neuvěřitelná lumpárna. Normálně vrací hráče i o pár metrů a teď nic," říká Vízek.

V průběhu zápasu přitom fotbalový internacionál výkon rozhodčích chválil. "Přišlo mi, že rozhodčí píská až překvapivě rovinu. Bavil jsem se přitom s Ivanem Haškem, říkám mu to, a on mi odpověděl: Neboj, ono to přijde. A taky, že to přišlo."

Zvonič a Rogoz, silné duo z Příbrami

Vízek nechce rozhodčího Jecha podezírat z úmyslného ovlivnění zápasu, ovšem nepopírá, že Příbram si v bojích o udržení dlouhodobě vede velmi dobře.

"Samozřejme všichni víme, že Příbram vedená Jardou Starkou jen tak nespadne. Mají tam Pepu Zvoniče, bývalého rozhodčí. A ten Rogoz, ten to s rozhodčími také umí," poznamenává Ladislav Vízek.

Olympijský vítěz si na paškál bere také šéfku komise rozhodčích Dagmar Damkovou. "Přijde mi, že na to nestačí. Měla by jít zpět k ženskému fotbalu, je to pořád dokola. A když se bavím s lidmi, už tady převládá určitá smířenost se stavem věcí. Každý řekne, že už je mu to stejně jedno," uzavírá Vízek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy