Římské celky i suverénní Juventus slaví výhry

Aktualizováno 4. 4. 2015 23:04
Výsledky 29. kola italské fotbalové ligy.
Adem Ljajič (8) a Miralem Pjanič slaví gól AS Řím v síti Neapole
Adem Ljajič (8) a Miralem Pjanič slaví gól AS Řím v síti Neapole | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v italské lize Neapol 1:0 a i po 29. kole zůstanou na druhém místě tabulky. Jedinou branku utkání vstřelil v 25. minutě Pjanič. Neapol popáté v řadě nedosáhla na tři body, naopak soupeř ukončil čtyřměsíční čekání na výhru na svém hřišti.

Juventus Turín vyhrál 2:0 nad Empoli a v čele tabulky má čtrnáctibodový náskok. Pro "Starou dámu" to byl 20. ligový zápas v řadě, v němž dosáhla na body. Fiorentina zásluhou dvou branek v rozmezí tří minut porazila Samdporii Janov 2:0 a posunula se na čtvrté místo před svého dnešního soupeře.

Třetí Lazio Řím zvítězilo na hřišti Cagliari 3:1 a na AS ztrácí bod. Českého záložníka Josefa Hušbauera do hry trenér domácích Zdeněk Zeman neposlal.

AS vyhráli i bez Tottiho

Římskému AS chyběli například zranění Totti či Gervinho, přesto se v 25. minutě dostalo do vedení. Florenzi poslal míč po zemi do pokutového území a nikým nehlídaný Pjanič placírkou vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně. Do sítě Neapole se bosenský reprezentant trefil už potřetí.

V druhém dějství byla o něco aktivnější Neapol, gólman De Sanctis ale několika povedenými zákroky udržel hubený náskok AS. V závěru mohl pojistit vedení Iturbe, v jasné šanci ale zaváhal. Poosmé v řadě zvítězil ve vzájemném zápase těchto dvou celků domácí tým.

Cagliari na více než vyrovnání nemělo

Lazio udělalo první krok za sedmou ligovou výhrou v řadě v 31. minutě duelu v Cagliari, kdy Mauri v pokutovém území předložil míč Klosemu a německý útočník se prosadil podeváté v sezoně.

Zemanovi svěřenci po přestávce vyrovnali, povedený lob předvedl Sau. Rozhodující gól padl v 60. minutě z penalty, kterou po faulu Crisetiga na Keitu proměnil Biglia. O několik minut později dostal argentinský záložník možnost připsat si další branku z pokutového kopu, tentokrát však přestřelil.

Cagliari šlo po zákroku Diakitého do deseti a vyrovnat už nedokázalo, v nastavení naopak na konečných 1:3 upravil Parolo. Sardinský celek se nachází na předposlední devatenácté pozici se ztrátou pěti bodů na nesestupové příčky.

Juventus i Fiorentina večerní duely zvládly

Argentinský kanonýr Tévez ve službách Juventusu na konci prvního poločasu zápasu s Empoli využil standardní situaci a 17. trefou v sezoně se osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A.

V 68. minutě si hosté vytvořili tlak, ligového lídra ve vedení udržel reflexivními zákroky gólman Buffon. V nastavení ale pojistil náskok Juventusu střídající Pereyra a Juventus počtvrté za sebou v lize vyhrál, tentokrát i bez zraněných opor Pirla, Marchisia či Pogby.

Fiorentina přeskočila v tabulce Sampdorii díky brankám v 61. a 64. minutě, prosadili se Diamanti a Salah. Hosté si šance na zvrat nevypracovali, ani jednou přímo neohrozili brankáře Neta. Fiorentina potřetí v řadě bodovala, Sampdoria naopak nedokázala navázat na předchozí čtyři výhry.

Interu se nadále nedaří

Inter Milán popáté za sebou zaváhal, s poslední Parmou jen remizoval 1:1. Jeho městský rival AC zvítězil v Palermu 2:1, přičemž o tříbodovém zisku rozhodl v 83. minutě se šestnácti brankami nejlepší střelec týmu Ménez.

Cesena prohrávala na půdě Hellasu Verona už 0:3, mezi 70. a 81. minutou však dokázala vyrovnat a získala cenný bod v boji o záchranu za remízu 3:3.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

AS Řím - Neapol 1:0(25. Pjanič), Bergamo - FC Turín 1:2 (74. Pinilla - 20. Quagliarella, 39. Glik), Cagliari - Lazio Řím 1:3 (50. Sau - 31. Klose, 60. Biglia z pen., 90.+2 Parolo), FC Janov - Udine 1:1 (19. De Maio - 68. Théréau), Hellas Verona - Cesena 3:3 (3. a 62. Toni, 30. Gómez - 70. Carbonero, 77. Brienza, 81. Succi), Inter Milán - Parma 1:1 (25. Guarín - 44. Lila), Palermo - AC Milán 1:2 (71. Dybala z pen. - 37. Cerci, 83. Ménez), Sassuolo - Chievo 1:0(23. Berardi z pen.), Fiorentina - Sampdoria Janov 2:0 (61. Diamanti, 64. Salah), Juventus Turín - Empoli 2:0 (43. Tévez, 90.+4 Pereyra).

1. Juventus Turín 29 21 7 1 57:14 70
2. AS Řím 29 15 11 3 40:21 56
3. Lazio Řím 29 17 4 8 54:28 55
4. Fiorentina 29 13 10 6 43:31 49
5. Sampdoria Janov 29 12 12 5 37:30 48
6. Neapol 29 13 8 8 47:37 47
7. FC Turín 29 11 9 9 34:31 42
8. AC Milán 29 10 11 8 43:36 41