Villarreal vyhrál derby s Valencií a posunul se do čela španělské ligy

18. 10. 2020 18:20
Fotbalisté Villarrealu zvítězili v utkání 6. kola španělské ligy v regionálním derby nad Valencií 2:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Zápas rozhodla branka bývalého kapitána Valencie Daniela Pareja, který kluby vystřídal letos v létě.
El, Slavia-Villareal: radost Villarealu: Carlos Bacca
El, Slavia-Villareal: radost Villarealu: Carlos Bacca | Foto: Milan Kammermayer

Domácí Villarreal šel do vedení po šesti minutách hry. Faul na Alfonsa Pedrazu potrestal z penalty Paco Alcácer, s čtyřmi góly nejlepší střelec soutěže. "Netopýři" se vrátili do zápasu v 37. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohovém kopu trefil Goncalo Guedes.

Vedení strhl na stranu domácích Parejo dvacet minut před koncem, kdy se jednatřicetiletý záložník ranou o břevno trefil poprvé v novém působišti. Vyloučení útočníka "Žluté ponorky" Takefusy Kuba v závěru za hrubost již výsledek neovlivnilo.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Eibar - Pamplona 0:0, Bilbao - Levante 2:0 (68. Berenguer, 79. Williams), Villarreal - Valencie 2:1 (6. Alcácer z pen., 69. Parejo - 37. Guedes), Alavés - Elche 0:2 (39. Milla, 86. Tete), Huesca - Valladolid 2:2 (52. Mir, 56. Ramírez - 35. González, 51. Rubio), Betis Sevilla - San Sebastian 0:3 (43. Portu, 74. Oyarzabal z pen., 88. Januzaj).

1. San Sebastian 6 3 2 1 10:2 11
2. Villarreal 6 3 2 1 8:8 11
3. Real Madrid 5 3 1 1 6:3 10
4. Getafe 5 3 1 1 5:3 10
5. Cádiz 6 3 1 2 6:6 10
6. Granada 5 3 1 1 7:8 10
7. Betis Sevilla 6 3 0 3 7:9 9
8. Atlético Madrid 4 2 2 0 8:1 8