Villarreal před zápasem s Plzní otočil ligový duel s Vallecanem

Aktualizováno 6. 12. 2015 23:11
Žlutá ponorka zabrala a ve španělské lize zvítězila. Villareal proti Vallecanu zápas otočil a před duelem s Plzní v Evropské lize si připsal vítězství.
Fotbalisté Villarrealu se v lize radovali po měsíci
Fotbalisté Villarrealu se v lize radovali po měsíci | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Villarrealu, s nimiž se v posledním utkání základní skupiny Evropské ligy střetne Plzeň, zvítězili ve španělské lize 2:1 nad Vallecanem a posunuli se na páté místo.

V listopadu uhrál Villarreal v lize bod

Po povedeném startu sezony prožil Villarreal útlum, ze tří listopadových ligových duelů získal jediný bod. Ani s Vallecanem nezačala "Žlutá ponorka" dobře a přestože byli domácí v prvním poločase střelecky aktivnější, v 41. minutě otevřel skóre záložník Vallecana Jozabed.

Villarreal zachránil útočník Bakambu. Nejprve se v 69. minutě prosadil po povedené přízemní kombinaci, v závěru pak zužitkoval přesný Suárezův pas. Na závěrečných 12 minut poslal trenér Villarrealu Marcelino do hry argentinského obránce Musacchia, který odehrál první ligové minuty od dubna, kdy v zápase na hřišti Getafe utrpěl zlomeninu kotníku.

Gijon spasil devatenáctiletý Sanabria

Sporting Gijón po třech porážkách v řadě zvítězil díky hattricku Antonia Sanabrii 3:1 nad Las Palmas. Teprve devatenáctiletý paraguayský útočník v Gijónu hostuje z AS Řím a v této sezoně zaznamenal už pět branek. Stal se nejmladším hráčem z pěti největších evropských lig, který se v této sezoně prosadil třikrát v zápase.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

San Sebastian - Eibar 2:1 (10. a 90. Agirretxe - 4. Bastón), Villarreal - Vallecano 2:1 (69. a 86. Bakambu - 41. Jozabed), Sporting Gijón - Las Palmas 3:1 (17., 78. a 84. Sanabria - 38. El Zhar), Bilbao - Málaga 0:0.