Villa slíbil, že už nebude fackovat soupeře

ČTK ČTK
22. 6. 2010 11:39
Nejlepší kanonýr favorita MS nedostal červenou kartu

Johannesburg  - Strůjce vítězství fotbalistů Španělska nad Hondurasem David Villa může být rád, že dohrál pondělní zápas MS, v němž se blýskl dvěma trefami a ještě zahodil pokutový kop. Z Villy by ale byl psanec, kdyby jej japonský rozhodčí Nišimura na konci prvního poločasu vyloučil za to, že se loktem ohnal po honduraském obránci Emiliovi Izaguirreovi. Španělský kanonýr ví, že příště své emoce musí lépe kontrolovat, aby neriskoval tvrdý trest.

Čtěte také:

"Příště zkusím zachovat chladnou hlavu," prohlásil po utkání Villa, jehož góly udržely úřadující mistry Evropy ve hře o postup ze skupiny. Osmadvacetiletý útočník po zápase svého zkratu litoval. "Není to něco, na co bych mohl být pyšný," prohlásil Villa, od léta posila Barcelony.

Jiný rozhodčí by mu možná červenou kartu ukázal. Například sudí Al Gamdí ze Saúdské Arábie v dalším pondělním duelu nekompromisně vykázal švýcarského záložníka Behramiho, který při utkání s Chile loktem možná "šermoval" méně než Villa.

"V mém případě to byl pouze instinkt. Nečekal jsem, že se ke mně (Izaguirre) tak přiblíží. Já jsem jenom stál a reagoval jsem tak, že jsem vystrčil loket," popsal incident Villa, kterého spíš potěšilo, že v pondělí zaokrouhlil počet vstřelených branek v reprezentaci na 40 v 60 odehraných zápasech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy