Viktorka se vrací na Žižkov, před novou sezonou ale mění majitele

ČTK ČTK
16. 6. 2021 19:16
Fotbalisté Viktorie Žižkov budou nadále působit v druhé lize. Tradiční pražský klub po změnách ve vlastnické struktuře a dohodě s radnicí obdržel licenci, která je nezbytná pro účast v druhé nejvyšší soutěži. Domácí zápasy bude Viktoria znovu hrát na stadionu v Seifertově ulici, v minulé sezoně byla v azylu na Proseku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Viktoria půjde do nadcházející sezony s novými majiteli. Dosavadní vlastník klubu Martin Louda odprodal akcie předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Louda v poslední době neúspěšně jednal s žižkovskou radnicí o odkoupení stadionu v Seifertově ulici, který nesplňoval podmínky k udělení profesionální licence pro druhou ligu.

Noví majitelé se s vedením Prahy 3 dohodli na pronájmu stadionu a licenční komise následně schválila stadion za vyhovující pro danou soutěž. Klub, který měl v nedávné době finanční problémy, je nyní oddlužený.

"Jsem rád, že Viktorka má konečně licenci. Klub je stabilizovaný, bez dluhů a já ho mohu s klidným srdcem předat vedení v čele s Milanem Richterem. Pevně věřím, že je ve správných rukách, a dle mých informací je již dnes dostatečně finančně zajištěn na další ročník," uvedl Louda v tiskové zprávě, zaslané ČTK.

Podle Richtera má Viktoria pokrytý rozpočet na novou sezonu. "Stávající sponzoři vyčkávali pouze na dotažení smlouvy o pronájmu stadionu, logicky chtějí investovat peníze do klubu, který má dlouhodobou jistotu jak licence, tak alespoň nájmu. V těchto dnech také vedeme jednání i s potencionálním generálním partnerem," uvedl Richter.

Skutečnost, že Žižkov může nadále pokračovat v profesionálních soutěžích, kvitoval i nový předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. "Vidět Viktorku na podzim ve druhé lize a navíc na jejím domovském stadionu na Seifertově ulici je dobrá zpráva jak pro fanoušky, tak pro celý český fotbal. Klub i Prahu 3 čeká ještě hodně práce, ale pevně věřím, že všichni zainteresovaní pro to udělají maximum," uvedl Fousek.

Druhá liga se v nové sezoně vrátí k tradičním 16 účastníkům, v minulém ročníku ji hrálo jen 14 týmů kvůli tomu, že se předtím v nejvyšší soutěži nedokončila nadstavbová skupina o titul a nikdo elitu neopustil. Letos z první ligy sestoupila trojice Opava, Příbram, Brno.

Třetí nejvyšší soutěže se kvůli koronavirové pandemii na jaře nedohrály. Druhou ligu doplnil lídr ČFL Sparta Praha B a z MSFL se posunul výše Vyškov. Ten sice figuroval v nedohrané tabulce až třetí, ale jelikož měl na kontě o jedno utkání méně, byl po přepočtu na bodový koeficient nepatrně lepší než soupeři. Druholigová sezona začne o víkendu 24. a 25. července.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy