Víkend šampiónů:do semifinále nakonec Sparta a Boleslav

yac
10. 1. 2009 11:06
O skóre ostrouhal Slovan Bratislava
Dostane se Sparta i letos až do finále? (Ilustrační foto)
Dostane se Sparta i letos až do finále? (Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - aktualizováno 14:59 - Fotbalový Fortuna víkend šampiónů zná své první dva semifinalisty. Ze skupiny A postupuje Sparta a Mladá Boleslav.

Poslední dva zápasy ve skupině totiž nakonec rozhodly o tom, že Slovan Bratislava, i přesto že získal 6 bodů, do semifinále nepostoupil.

Sparta v posledním utkání porazila tápající Žižkov 8:1 a posunula se v tabulce před Slovan.

Vedoucí tým slovenské ligy totiž podlehl Boleslavi 4:7  a kvůli horšímu skóre zůstal za oběma postupujícími na třetím místě skupiny. Naprosto bez bodu zůstal obhájce titulu ze Žižkova.

Dopolední zápasy

Ve svém druhém zápase Sparta Praha proti Mladé Boleslavi Sparta zvítězila 9:5.

Obzvláště v první půli Sparta dominovala, když nasázela Boleslavi celkem 7 gólů. Dvě branky si připsali jak český talent Václav Kadlec, tak Bony Wilfried z Pobřeží slonoviny.

I když Boleslav svoji hru v druhé půli výrazně zlepšila, na obrat ve skóre to nakonec nestačilo.

Ve svém prvním utkání Sparta podlehla Slovanu Bratislava 3:5.

Sparta nastoupila bez opor Bergera a Řepky, zato s novou posilou Sergio Peterem. Ani ten však Spartě proti Bratislavskému Slovanu nepomohl k výhře, i když Sparťané vedli po půli 2:1.

Slovan hned v následujícím zápase porazil Viktorii Žižkov 7:4 a a vše vypadalo na hladký postup do semifinále. Naopak Žižkov opět tahal za kratší konec, a tak bude bojovat jen o celkové umístění.

V prvním zápase skupiny A totiž Viktoria podlehla Mladé Boleslavi vysoko 4:9, když se po vyrovnané první půli v druhém poločase prosazovali jen střelci Boleslavi a zaslouženě zápas dovedli k vítězství svého týmu.

Zápas tak potvrdil rozdílné postavení obou týmů v tabulce Gambrinus ligy, kde je dělí dvacet bodů.

Benitez se opřel do Fergusona. Pořád si stěžuje, říká

Loňský ročník vyhrála právě Viktorie Žižkov, když porazila ve finále Spartu Praha 7:4.

Turnaje se účastní celkem 8 týmů ze tří zemí rozdělených do dvou skupin. V těch se týmy utkají systémem každý s každým. Dva nejlepší z každé skupiny postupují do semifinále, zbylé týmy hrají o umístění.

Hraje se systémem čtyři hráči v poli + brankář, a to na na dva poločasy po 15ti minutách.