Víkend šampionů se přesouvá z Prahy do Bratislavy

ČTK Jaroslav  Šindelář ČTK, Jaroslav Šindelář
24. 11. 2011 14:30
Turnaje se bude hrát v hokejové hale Ondreje Nepely
Fotbalisté Liberce v Bratislavě obhajovat titul nebudou
Fotbalisté Liberce v Bratislavě obhajovat titul nebudou | Foto: ČTK

Praha - Tradiční lednový halový turnaj Fortuna Víkend šampionů za účasti předních českých a slovenských fotbalových klubů se nebude hrát v Praze, ale přesune se do Bratislavy.

ČTK to potvrdil Petr Šrain, mluvčí sázkové společnosti Fortuna, která je pořadatelem soutěže.

Víkend šampionů se v Praze hrál od roku 2007 pětkrát a stal se tradiční akcí na úvod zimní přípravy. Každým rokem přilákala do pražské O2 areny několik tisíc diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru.

Naposledy turnaj vyhrál Slovan Liberec, který obhajovat prvenství nebude. Mezi šesti účastníky budou 8. ledna jsou z českých týmů jen fotbalisté Sparty a Slavie Praha a Bohemians 1905.

Čtěte také:
Krásné góly, ostré souboje, bouřící fanoušci. Víkend šampionů ovládl Liberec

Slovenské kluby budou zastupovat Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

"Po pěti úspěšných ročnících jsme přivítali změnu, kterou nám organizátoři turnaje nabídli. Působíme úspěšně i na slovenském trhu, kde je Fortuna i partnerem reprezentace. Krásně zrekonstruovaný Zimní stadion Ondreje Nepely má všechny parametry k tomu, aby se v něm tak náročný podnik mohl konat," uvedl marketingový ředitel Fortuny Vladan Crha.

Až na místo a účastníky turnaje se toho příliš nezmění. Hrát se bude na dvakrát 15 minut, dva týmy z obou tříčlenných skupin postoupí do semifinále.

Vítěz získá 20 tisíc eur, což je podle aktuálního přepočtu zhruba půl milionu korun, poražený finalista si odveze poloviční sumu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy