VIDEO Zlatan vs. Ronaldo 2:3, Portugalec předvedl dokonalost

20. 11. 2013 7:04
Dvě fotbalové megahvězdy v hlavní roli skvělé show ve Stockholmu. Zlatan a Cristiano vyvraceli, že je fotbal kolektivní sport.

Stockholm - Diváci ve stockholmské Friends aréně i u televizních obrazovek po celém světě viděli v úterý večer neobyčejnou fotbalovou show. Švédsko v baráži nestačilo na Portugalce, prohrálo 2:3 a zavřelo si cestu na světový šampionát do Brazílie.

Dva muži však bez ohledu na výsledek potvrdili svou extratřídu. Duel měl být soubojem dvou hvězd, dvou famózních individualit. A také že byl. Zlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo ve Stockholmu vyvraceli, že je fotbal kolektivním sportem.

Tři brejky, tři dokonalá zakončení

Především Portugalec řádil. Ve druhé půli vyřešil tři brejky naprosto dokonalým způsobem a třikrát neomylně zavěsil. Navíc představoval pro obranu Švédů prakticky permanentní nebezpečí a dostal se do minimálně pěti dalších zakončení.

Ibrahimovič nebyl půl zápasu vidět, ale dvěma góly v rozmezí tří minut, kterými otočili na 2:1, rozpoutal na chvíli fotbalové peklo. Švédové sahali po rozhodující třetí brance, fanoušci byli u vytržení, vše ale zničil neudržitelný Ronaldo. Po jeho třetím gólu mu zatleskal i jinak arogantní a sebestředný Zlatan. Podívejte se na video ze zápasu.

Ronaldo: Jen jsem dělal svou práci

"Jen jsem dělal svoji práci. A šlo mi to tak, jako v poslední době," prohlásil Ronaldo po utkání a na twitter napsal: "Všichni společně jsme to dokázali, Brazílie na nás čeká."

Křídelník Realu Madrid rozhodl už úvodní duel baráže, když v 82. minutě vstřelil hlavou jediný gól utkání. "Věděl jsem, že Portugalsko mě v těchto zápasech potřebuje. A já jsem ukázal, že jsem tady," podotkl fotbalista, který se po hattricku se 47 vstřelenými góly v reprezentaci dotáhl na nejlepšího kanonýra historie Pedra Pauletu.

"Když dá někdo hattrick v zápase takového kalibru, přirozeně má obrovský vliv," velebil svého svěřence trenér portugalské reprezentace Paulo Bento. Ronaldův přínos po zápase na švédské půdě kouč Portugalců Paulo Bento.