Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 12. 2012 11:40
Výhru nad Fiorentinou podpořil dvěma góly veterán Francesco Totti.

Řím - Itálie, že je zemí zaslíbenou především propracovanému defenzivnímu fotbalu? Ale kdeže. Takové klišé se vůbec nelíbí zkušenému českému trenérovi Zdeňku Zemanovi.

Lodivod AS Řím ordinuje svému celku nadšený ofenzivní styl. Ne vždy to vychází, a tak římský klub zatím v Serii A bojuje "jen" o čtvrté místo. Pokud to ale vyjde, je z toho pastva pro oči. Jako například v sobotu, kdy AS na domácím hřišti přehrálo Fiorentinu 4:2 a fanoušci viděli jeden z nejlepších zápasů letošního ročníku nejvyšší italské soutěže.

Stavidla útočného fotbalu se na Stadio Olimpico otevřela již od úvodního hvizdu. Domácí šli do vedení v 7. minutě po trefě Castána. Za dalších sedm minut vyrovnal Roncaglia, aby v 19. minutě znovu strhnul vedení na stranu AS legendární Francesco Totti.

Právě zkušený útočník uzavřel parádní poločas krásnou střelou z 25 metrů a zvýšil už na 3:1. Hned po obrátce ale Hamdáví snížil. Římští měli obrovské množství dalších příležitostí, výhru však pečetil až těsně před koncem Osvaldo.

Zemanovi svěřenci se díky výhře dostali na čtvrté místo o skóre právě před Fiorentinu.