VIDEO Juventus vyhrál na Interem, Řím nedohrál kvůli dešti

Aktualizováno 2. 2. 2014 23:00
Fotbalisté Neapole prohráli v 22. kole italské ligy 0:3 na hřišti Bergama a poprvé od listopadu tak našli přemožitele.
Zápas Serie A mezi AS Řím a Parmou se kvůli přívalovým dešťům nedohrál.

ŘímJuventus ve šlágru 22. kola italské fotbalové ligy porazil své odvěké rivaly z Interu Milán 3:1 a vede tabulku o devět bodů před AS Řím.

To svůj zápas s a nedohrálo kvůli podmáčenému trávníku. Zápas byl ukončený po osmi minutách hry, kdy hlavní sudí Andrea de Marco odvolal oba celky ze hřiště.

Poté jej ještě jednou zkontroloval s kapitány obou celků, jenže přívalový déšť zničil hrací plochu natolik, že nebylo možné pokračovat ve hře. Náhradní termín zatím nebyl oznámen.

Lídr soutěže udělal další krok k zisku třetího titulu po sobě. Šéf jeho zálohy Andrea Pirlo nejdříve naservíroval parádní centr na hlavu švýcarského obránce Stéphana Lichtsteinera, zbylé góly připravil pro své spoluhráče Paul Pogba.

Inter nevyhrál už pět zápasů, navíc se v tomto období dočkal pouhých dvou gólů. Ten dnešní vstřelil, až když bylo rozhodnuto.

Neapol dostala naloženo od Bergama

Utkání s Neapolí rozhodl dvaatřicetiletý útočník Bergama German Denis dvěma góly v druhém poločase. Na kontě tak má po 22. kole devět branek. V 70. minutě upravil na konečných 3:0 Maximiliano Moralez. Neapol nebodovala poprvé od listopadového duelu s Parmou.

Hellas Verona vyhrál v souboji nováčků nad Sassuolem 2:1. Duelu už z hlediště přihlížel český útočník Michael Rabušic, jehož přestup z Liberce do Verony má být završen v pondělí.

Nejprve si v 50. minutě vstřelil vlastní gól obránce domácího Sassuola Thomas Manfredini, v 86. minutě pak vsítil rozhodující branku Luca Toni pohledným lobem. Byla to jeho desátá trefa v sezoně. V nastavení dokázal snížit střídající útočník Sassuola Antonio Floro Flores.

V Catanii se zrodila divoká přestřelka

Verona tak ukončila sérii tří porážek a nadále si udržuje pohárové naděje. V tabulce přeskočila Inter Milán a je na pátém místě, Inter však čeká večerní zápas na půdě Juventusu Turín.

Divoká přestřelka se odehrála v Catanii, jež na svém stadionu přivítala nováčka z Livorna. Všech šest branek padlo v druhém poločase, Catanii se třikrát podařilo dorovnat jednogólové manko a týmy si tak rozdělily body po remíze 3:3.

Oba celky nicméně i po 22. kole zůstávají na sestupových příčkách. Český reprezentant Jaroslav Plašil zůstal podruhé za sebou jen mezi náhradníky Catanie.

Výsledky 22. kola:

Sassuolo - Hellas Verona 1:2 (90.+2 Flores - 50. vlastní Manfredini, 87. Toni), Chievo - Lazio Řím 0:2 (6. Candreva, 71. Keita), Catania - Livorno 3:3 (61. Bergessio, 75. Barrientos, 88. Almirón - 51. a 77. Emeghara, 72. Paulinho z pen.), Juventus Turín - Inter Milán 3:1 (16. Lichtsteiner, 47. Chiellini, 56. Vidal - 72. Rolando), Bergamo - Neapol 3:0 (47. a 65. Denis, 70. Moralez), AS Řím - Parma přerušeno v 8. minutě kvůli hustým srážkám.

1. Juventus Turín 22 19 2 1 54:16 59
2. AS Řím 21 15 5 1 45:11 50
3. Neapol 22 13 5 4 44:26 44
4. Fiorentina 22 12 5 5 40:24 41
5. Hellas Verona 22 11 2 9 37:35 35
6. Inter Milán 22 8 9 5 39:27 33
7. FC Turín 22 8 9 5 35:28 33
8. Parma 21 8 8 5 32:27 32