VIDEO Brutální faul ve druhé lize. Za loket sedm zápasů stop

ČTK ČTK
29. 11. 2013 0:29
Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zastavila zlínskému útočníkovi Pavlu Malcharkovi činnost na sedm soutěžních utkání za nebezpečnou hru loktem v utkání 16. kola druhé ligy s Ústí nad Labem.
Zlínský útočník Pavel Malcharek ve 2. lize nešetrně fauloval loktem obránce Michala Zemana z Ústí nad Labem. | Video: youtube.com

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zastavila zlínskému útočníkovi Pavlu Malcharkovi činnost na sedm soutěžních utkání za nebezpečnou hru loktem v utkání 16. kola druhé ligy s Ústí nad Labem. Pokutu 30 tisíc korun dostala Viktorii Žižkov za nezvládnutou pořadatelskou službu v zápase s Českými Budějovicemi.

Malcharek po čtvrthodině hry v Ústí trefil domácího beka Michala Zemana v souboji loktem do hlavy, od rozhodčího Pavla Orla dostal žlutou kartou. Dnes hráče potrestala dodatečně disciplinárka.

Druholigový zápas mezi Žižkovem a Českými Budějovicemi po hodině hry narušili dva fanoušci ze sektoru hostů, kteří vběhli na trávník se světlicí. Pořadatelé situaci příliš nezvládli a chuligáni se dostali až k domácím příznivcům, s nimiž se poprali.

Disciplinárka potrestala pouze pražský klub. Řízení s Dynamem, které zahájila kvůli podezření z porušení povinností hostujícího klubu, zastavila. Českobudějovický záložník Michal Klesa však byl potrestán pokutu 5000 korun za nesportovní chování na Žižkově, kde prorazil dveře.

Došek na podzim dohrál

Rozhodčí Jan Kalenda musí zaplatit 4000 korun za to, že chybně vyloučil hráče Vltavínu Petera Očovana za druhou žlutou kartu, i když hráče v druholigovém utkání s Mostem napomínal jen jednou.

Disciplinárka zahájila řízení se Spartou Praha kvůli podezření z nedostatečné pořadatelské služby při sobotním utkání 15. kola první ligy s Mladou Boleslaví a se Slováckem za nedělní duel se Slavií Praha.

Poslední kolo nejvyšší soutěže před zimní přestávkou vynechají kvůli čtvrté žluté kartě v sezoně Libor Došek ze Slovácka, znojemský Todor Jonov a mladoboleslavská dvojice Ondřej Kúdela, David Jarolím. Teplický Jan Krob si na podzim už nezahraje, protože byl vyloučen po druhé žluté kartě.

 

Právě se děje

Další zprávy