5. 6. 2010 20:14
Nizozemsko deklasovalo v přípravě Maďary 6:1
Arjen Robben vstřelil dva góly
Arjen Robben vstřelil dva góly | Foto: Reuters

Praha - Nizozemská fotbalová reprezentace si v generálce před mistrovstvím světa s chutí zastřílela. Národní výběr Oranjes rozprášil Maďary 6:1.

O většinu gólů se postarali předpokládaní ofenzivní tahouni, dvěma trefami se blýsknul Arjen Robben.

Tentýž hráč však zápas kvůli zranění nedohrál a hrozí mu, že přijde o mistrovství světa.

Zbraně Nizozemců na šampionátu? Ofenzíva a zkušenost
Van Nistelrooij na MS? Nebyl pozván k přípravnému kempu
Hvězdný Henry už nezáří. Na MS bude jen náhradníkem
Tihle jsou chuligáni, dejte si pozor, varuje Argentina

Zpočátku se však zápas vyvíjel hodně nečekaně. Už v 6. minutě zaskočil favorita Dzsudzsák.

Domácí stihli do poločasu jen srovnat, ovšem po přestávce si v Amsterdamu otevřeli hotovou střelnici. Vše odstartoval Sneijder v 56. minutě. A jelikož Nizozemci neměli se svým soupeřem slitování, přidali mu jako pojistku ještě další čtyři branky.

Svěřenci trenéra Berta Van Marwijka tak neokusili již 19 zápasů v řadě porážku a před jihoafrickým šampionátem se pyšní velmi dobrou formou.

Těsně před koncem zápasu však při pokusu o parádičku špatně došlápl křídelní útočník Arjen Robben a poranil si stehenní sval. Nedělní vyšetření určí, zda bude moci na šampionátu startovat.

Podívejte se na kanonádu Nizozemců i Robbenovo zranění:

Zápas měl slavnostní předehru, když se s reprezentačním dresem loučila dlouholetá opora Edwin Van der Sar. Brankář Manchesteru United, který je se 130 starty rekordmanem nizozemského národního týmu, sice naposledy hrál za Oranjes v říjnu 2008, definitivní sbohem fanouškům však dal až dnes. Zároveň obdržel od ministra zdravotnictví čestný řád.

Přípravné utkání:

Nizozemsko - Maďarsko 6:1 (1:1)
Branky: 64. a 79. Robben, 21. Van Persie, 56. Sneijder, 71. Van Bommel, 74. Elia - 6. Dzsudzsák.