Video ve fotbale? Teď ne. FIFA hodnotí brankové sudí

Sport Sport, Red Spo
20. 7. 2010 10:00
O videu se bude diskutovat v říjnu, říká mluvčí FIFA
Míč dopadá za čáru
Míč dopadá za čáru | Foto: Sport

Cardiff - Některé chyby rozhodčích na nedávno skončeném mistrovství světa ve fotbale zapříčinily, že i tradiční odpůrce videa, šéf FIFA Sepp Blatter, připustil, že je ochoten v budoucnu o problematice kamerových systémů diskutovat.

Kdo však čekal, že by k tomu mohlo dojít hned po MS, může být nyní zklamán. Pravidlová komise mezinárodní fotbalové federace (IFAB) se sice sejde ve velšském Cardiffu již tuto středu, o videu se ale bavit nebude.

Čtěte také: Finále jako peklo. Webb: Nejtěžší dvě hodiny v kariéře

Na pořadu dne totiž má být jiná forma vylepšení stávajících pravidel, a sice brankoví rozhodčí.

"Na této schůzi budeme jen hodnotit a analyzovat všechny poznatky, které jsme získali díky experimentu s brankovými rozhodčími v minulém ročníku Evropské ligy," přiznal na stránkách Skysports tiskový mluvčí FIFA.

"Jde o první formální zasedání našich zástupců. Otázka zavedení jiné technologie by mohla být řešena v říjnu," dodal. 

Na hlavu fotbalových funkcionářů a rozhodčích se během mistrovství světa snesla nejedna kritika. Chyby arbitrů mohly nejvíce mrzet Anglii a Mexiko.

Zatímco týmu Fabia Capella nebyl uznán v osmifinále s Německem klíčový gól na 2:2, Mexičané zase ve stejné fázi inkasovali první gól od Argentiny z ofsajdu.


 

 

Právě se děje

před 40 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy