VIDEO V Brazílii se porvali fanoušci, zůstal jeden mrtvý

9. 12. 2013 12:06
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Podívejte se na video z utkání mezi Vasco da Gama a Paranaense, při kterém se porvali fanoušci obou brazilských klubů.
Rvačka mezi fanoušky Vasco da Gama a Atlética Paranaense, po které zůstal jeden mrtvý. | Video: youtube.com

Sao Paulo - Mistrovství světa v Brazílii se sice rychle blíží, ale pořadatele stíhá jedna rána za druhou. Sotva se přestala řešit tragická nehoda jeřábu na stadionu v Sao Paulu, přišla z největší jihoamerické země další špatná zpráva.

Při utkání brazilské ligy mezi Vasco da Gama a Paranaense se totiž strhla velká rvačka fanoušků, po které dle zpráv z míst zůstal jeden mrtvý a mnoho dalších zraněných.

"Jsem naprosto zhnusen," řekl po zápase šéf Vasco da Gama Adilson Bautista. "Je smutné, že musíme být svědky takových věcí těsně před mistrovstvím světa. Jsem v šoku - tohle není sport."

Přišla policie pozdě?

Vyhrocené utkání, ve kterém oba týmy potřebovaly zvítězit, bylo přerušeno na dlouhých 70 minut a fanoušky zklidnili až policisté, kteří do davu začali střílet gumovými projektily. Jejich příchod ovšem podle mnohých měl přijít daleko dříve.

"Nikdy jsem nic podobného nezažil, je to smutné," prohlásil záložník Paranense Everton. "Jeden z fanoušků ležel na zemi a a ostatní ho deset minut mlátili, aniž by něco udělali."

"V ochozech nebyli žádní policisté, nikdo se je nepokusil zastavit," kroutil hlavou obránce Paranaense Luiz Alberto.

Podle pořadatelů je přitom na vině hlavně bezpečnostní agentura, kterou si najali. Stejně jako v Gambrinus lize totiž policie zasahuje na stadionech až ve chvíli, kdy již pořadatelé utkání nezvládají.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy