VIDEO Úžasný debut Agüera v City: Za 30 minut dva góly

16. 8. 2011 9:00
Manchester City porazil nováčka Swansea 4:0
Sergio Agüero v dresu Manchesteru City zářil.
Sergio Agüero v dresu Manchesteru City zářil. | Foto: Reuters

Manchester - Debut z říše snů zažila v prvním kole anglické Premier League největší posila Manchesteru City, Argentinec Sergio ´Kun´ Agüero.

Nejdražší hráč v historii klubu nastoupil v 59. minutě a za půl hodiny stihl dát dva góly a na další přihrát. Citizens na domácím stadionu porazili nováčka a první velšský tým v dějinách anglické ligy Swansea jednoznačně 4:0.

Vítězství se ale nerodilo lehce, v prvním poločase se favorit nedokázal i přes řadu šancí prosadit. Po přestávce ale zasadil úporně bránícímu soupeři rozhodující ránu exteplický forvard Edin Džeko.

Bosenský útočník pohotově dorazil do prázdné branky střelu Adama Johnsona.

Záložníkovi Chelsea unesli otce. Přesto šel hrát
Rudé ďábly zachránil vlastní gól, Chelsea zaváhala
Premier League: Liverpool a Arsenal na úvod remizovali
Wengera rozlítilo vyloučení Gervinha. Prý nemělo být

Poté již úřadoval Agüero, který v letní přestávce přestoupil do Manchesteru za 38 milionů liber z Atlética Madrid.

Nejprve z bezprostřední blízkosti po centru Richardse zvýšil na 2:0, poté vyzval zpětnou přihrávkou ke gólu Davida Silvu a v nastavení zpečetil konečné skóre svým druhým gólem, když se parádně trefil zpoza pokutového území.

"Nepřekvapilo mě to. Je to skvělý útočník a může hrát ještě lépe než proti Swansea. O tom jsem přesvědčen. Zatím s námi trénoval jen deset dní a ještě se zlepší. Sergio je jako Romáriova kopie, hrají úplně stejně," citovala agentura Reuters trenéra City Roberta Manciniho.