VIDEO Ukrajinky a Euro? Pozor na ně, varuje spot

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 4. 2012 11:15
Nizozemská společnost nabádá, aby muži raději na Euro nejezdili

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Kyjev - Ministerstvo zahraničí Ukrajiny, která od 8. června do 1. července uspořádá společně s Polskem fotbalové mistrovství Evropy, dalo najevo svou nevoli s kontroverzním spotem v nizozemské televizi.

Ten souvisí právě s letošním šampionátem a nabádá Nizozemky, aby držely své muže doma u televize a nepouštěly je ve svém vlastním zájmu do dějiště turnaje s ohledem na krásu ukrajinských žen.

V klipu nazvaném "Udržte ho doma" nabádá nizozemská energetická společnost Nizozemky k opatrnosti s varováním, že Ukrajinky by mohly jejich muže snadno svést. Spot začíná zadáním hesla "ukrainian woman" do internetového vyhledavače, přičemž nemile překvapené uživatelce okamžitě vyskočí množství fotografií spoře oděných žen ve svůdných pózách.

Čtěte také:

Euro 2012: Nebezpečí nečíhá na stadionu, ale v ulicích
Češi na Euru vypadnou s Holanďany, spočítali experti

Cílem reklamy je uzavření smlouvy se společností, přičemž podpis kontraktu zajistí každému novému zákazníkovi dárek v podobě domácí pípy na pivo. Společnost se v této souvislosti domnívá, že jakmile budou mít fotbaloví fanoušci možnost čepovat si oblíbený mok doma v obýváku, už je nebude tolik lákat odcestovat a fandit svému týmu přímo na stadionu.

"Shledali jsme tuto reklamu jako diskriminační, podporující etnickou nenávist a také nefér vůči lidem na Ukrajině i samotné zemi," řekl mluvčí ministerstva Alexandr Dikusarov serveru Vesti.ru. "Budeme důrazně usilovat o to, aby podobné reklamy byly z vysílání odstraněny," dodal Dikusarov, zatímco nizozemské Ministerstvo zahraničí odmítlo celou věc komentovat.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy