VIDEO Trezeguet jako Seedorf. Střílí góly v Jižní Americe

Někdejší francouzský fotbalový reprezentant David Trezeguet se parádně prosadil v nedělním utkání argentinské ligy proti Newells Old Boys.
David Trezeguet se takto prosadil proti Old Boys. | Video: Sport, youtube.com

Buenos Aires - Ronaldinho, Clarence Seedorf, David Trezeguet. Co spojuje tato někdejší velká jména evropského fotbalu?

Správná odpověď: všichni tři momentálně září v jihoamerických fotbalových soutěžích.

Zatímco minulý týden jsme vám ukazovali kjousky Seedorfa v Botafogu (video zde), o tomto víkendu se gólově blýskl člen vítězného týmu francouzské reprezentace z MS 1998 a Eura 2000 David Trezeguet.

Ten přišel do argentinského River Plate na začátku tohoto roku a v osmnácti zápasech nastřílel 13 branek, čímž argentinskému klubu výrazně pomohl k návratu do první ligy.

Svůj gólový účet v nové sezoně pak odstartoval tuto neděli (viz video) trefou do sítě Newell´s Old Boys, se kterými klub z Buenos Aires remizoval 3:3.

Čtyřiatřicetiletý Trezeguet, který svá nejslavnější léta prožil v dresu Juventusu Turín, mimochodem do River Plate nepřišel náhodou. V Argentině totiž vyrůstal a klub z Buenos Aires byl prý vždy jeho nejoblíbenějším.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 22 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy