VIDEO Trest za hození lahve na sudího? Tři měsíce

ČTK ČTK
9. 5. 2012 20:15
Dani Benítez trefil rozhodčího po zápase s Realem

Granada - Fotbalista Dani Benítez z Granady dostal tříměsíční distanc za to, že v sobotním utkání proti Realu Madrid trefil lahví do hlavy rozhodčího.

Pětadvacetiletý útočník tak bude chybět svému týmu v závěrečném utkání sezony proti Vallecanu, v němž budou oba kluby bojovat o udržení ve španělské lize.

Zbytek trestu si musí Benítez odpykat až na začátku příští sezony, takže se dostane do hry až koncem listopadu.

Čtěte také:
VIDEO Sudí byl po duelu s Realem trefen hráčem Granady

Benítez hodil lahev na hlavu sudího Close Gómeze v závěru utkání proti již jistému mistru Realu. Hráči Granady se rozčilovali kvůli odpískanému pokutovému kopu ve prospěch madridského celku, jenž vyhrál 2:1.

Distanc za své chování dostali také Benítezovi spoluhráči Moises Hurtado a Guillherme Siqueira, kteří nesmějí hrát čtyři duely.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy