reklama
 
 

Video: Za brutální faul nesmí brazilský fotbalista hrát, dokud oběť jeho zákroku nebude fit

27. 3. 2018 11:48
Brutální faul v brazilské lize | Video: Youtube.com
Rildo z týmu Vasco da Gama zlomil protihráči z Botafoga holenní i lýtkovou kost.

Rio de Janeiro - Brazilský fotbalista Rildo dostal zákaz startu na dobu, po kterou se bude léčit protihráč, kterého brutálním faulem zranil.

Nezvyklý verdikt nad hráčem týmu Vasco da Gama vynesl sportovní soud v Riu de Janeiro. Rildo bude moci začít hrát ve chvíli, kdy Joao Paulo z Botafoga začne po zranění s tréninkem, maximální dobu zákazu startu nicméně soud stanovil na základě odhadu lékařů na 180 dnů.

Devětadvacetiletý Rildo bude pykat za to, že 18. března v utkání elitních týmů v rámci městského šampionátu Ria (Campeonato Carioca) šlapákem už ve druhé minutě zfauloval Paula při jeho pokusu o odkopnutí míče.

Protihráč při zákroku utrpěl zlomeninu holenní a lýtkové kosti v pravé noze a musel na operaci, Rildo přitom od rozhodčího dostal jen žlutou kartu.

Soud verdikt vynesl na základě televizních záběrů a výši trestu ovlivnilo i to, že Rildo se už v minulosti jiného nebezpečného zákroku s následkem vážného zranění dopustil. Kvůli distancu přijde o velkou část brazilské ligy, která začne v polovině dubna.

Trest už dříve dostal za neudělení červené karty i rozhodčí, národní federace mu zastavila činnost na neurčitou dobu.

autoři: ČTK, Sport | 27. 3. 2018 11:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama