15. 3. 2010 10:44
Milan Baroš už zase v Turecku střílí góly
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Václav Rojík

Istanbul - Milan Baroš se po zranění vrátil na hřiště a jeho comeback proběhl stylově - hned dal gól. Osmadvacetiletý útočník zasáhl do nedělního zápasu Galatasaraye s Ankaragücü a uzavřel skóre na 3:0.

Zkušený forvard se objevil na trávníku na posledních patnáct minut. A právě tak krátká doba mu stačila k tomu, aby vstřelil branku.

Neměl to těžké, nejtěžší práci za něj při této akci z devadesáté minuty odvedli spoluhráči. Na levé straně unikl Abdul Kader Keita, bývalý spoluhráč Baroše z Lyonu, a poslal do vápna ukázkový centr, který Baroš hladce sklepl nohou do sítě.

Čtěte více: Baroš je zpět. A pomohl gólem k výhře nad Ankaragücü

"Jsem šťastný, že se Milan vrátil a skóroval. Věřím, že se dostane do své staré formy a bude dál dávat góly," radoval se Frank Rijkaard, trenér Galatasaraye Istanbul, jehož svěřenci vedou tabulku turecké nejvyšší soutěže.

Český útočník si připsal šestý zásah v této ligové sezoně.

Korunu pro krále střelců tentokráte v Turecku ale nezíská. Největším kandidátem je Ariza Mukukula z Kayserisporu, jenž zaznamenal již sedmnáct gólů. Nejlepším střelcem Galatasaraye je Australan Harry Kewell s deseti brankami.

Baroš se naposledy na trávníku objevil na konci října, kdy se zranil v derby s Fenerbahce. Nakonec musel kvůli zlomené kosti v nártu i na operaci, a tak se pauza protáhla na téměř pět měsíců.

Jeho návrat je další dobrou zprávou pro trenéra českého národního týmu Michala Bílka. Kromě Baroše se totiž na trávníky německé Bundesligy vrací i Martin Fenin, další rekonvalescent z útočné řady reprezentace.

Čtěte více: Super, jásal Fenin. Hrál fotbal po čtyřech měsících